Через війну, внаслідок якої серйозно постраждала економіка України та її енергетичний сектор, країну чекає важка зима. В першу чергу це пов'язано з опаленням осель українців та забезпеченням держави газом. На тлі непростої ситуації, Гідрометцентр зробив власний прогноз. За словами директора установи Миколи Кульбіди, ймовірність холодної зими в Україні цього року є доволі низькою. Про це він заявив під час зустрічі Штабу з підготовки об’єктів житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу до осінньо-зимового періоду 2022/23 років.
«Така ймовірність для України є мізерною. Усі зими у нас із температурним режимом вищі за норму. Не виключаються морозні періоди, можливо, навіть сильні. Але вони будуть короткі й на загальному періоді зими не позначаться», — зазначив Кульбіда.
Під час засідання міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов повідомив, що станом на 3 жовтня внаслідок збройної агресії Росії на території України загалом уражено 527 об’єктів критичної інфраструктури у сфері теплопостачання, а саме: 386 котелень, 12 ТЕЦ, дві ТЕС та 127 центральних теплових пунктів.
«Наше завдання — забезпечити теплом кожного українця. Як і обіцяли, спільними зусиллями завершуємо підготовку до опалювального сезону в Україні. Наразі 97 % об’єктів інфраструктури на підконтрольних територіях до нього готові», — підсумував Чернишов.
Раніше експерти висловили думку про те, чи можуть під час війни вимкнути опалення боржникам.
Централізоване теплопостачання — це соціальна послуга чи один із різновидів бізнес-діяльності? Скільки ми споживаємо реально теплової енергії? Та чи не забагато ми платимо за тепло? Про те, чи є у грандіозних планах влади відповіді на ці стратегічні запитання, читайте у матеріалі «Як обігріти країну: плани та реальність» Олександра Сергієнка.