Які засоби українці вважають ефективними від COVID-19 – опитування

13 вересня, 2021, 15:52 Роздрукувати
Відправити
Відправити

Лише 23% опитаних назвали вакцинацію ефективним  засобом захисту від коронавірусу.

В Україні продовжує зростати кількість хворих COVID-19.  При цьому, тільки 23,4% опитаних  вважають вакцинацію ефективним способом убезпечити себе від COVID-19, свідчать результати опитування Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва.

 Українці найчастіше називають ефективними способи індивідуального захисту від COVID-19 такі, як:

  • миття рук після вулиці (54%);
  • дотримання дистанції з оточуючими (42%);
  • уважне ставлення до свого самопочуття і здоров’я найближчих людей (39%);
  • правильне носіння маски на обличчі (36%).

Фонд «Демократичні ініціативи» ім Ілька Кучеріва

Варто підкреслити, що 22% вважають ефективним вживання засобів профілактики (наприклад вітамінів), що є приблизно співмірним з кількістю людей, які ефективним способом захисту вважають вакцинацію.

У більшості опитаних людей (48,5%) зміни в житті з початку пандемії COVID-19, асоціюються з носінням захисної маски в громадських місцях, а в третини – із користуванням засобами дезінфекції.

 28% зазначили, що рідше відвідують звичні місця дозвілля, де важко уникнути скупчень людей, 23% – що рідше зустрічаються з рідними та друзями, а також переважно уникають близьких контактів, намагаються тримати відстань із людьми. 18% опитаних не стикалися з жодними переліченими змінами у своєму житті.

Як повідомлялося раніше, директор Європейського регіонального бюро ВООЗ Ханс Клюге заявив про те, що на нинішньому етапі вакцинація населення в першу чергу захищає від важкого перебігу COVID-19 і смерті від захворювання, а не формує колективний імунітет.

Читайте також: В 11 областях та Києві перевищений показник захворюваності на коронавірус

Related video

Загальноукраїнське дослідження проведене Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з Центром політичної соціології впродовж 14–24 серпня 2021 року.

Опитано 2001 респондента за вибіркою, що репрезентує доросле населення України (за винятком окупованих територій). Вибірка репрезентативна за такими показниками, як стать, вік, тип поселення та область проживання. Максимальна випадкова похибка вибірки не перевищує 2,2%.

Дослідження здійснене за фінансової підтримки уряду Великої Британії у рамках проєкту «Оцінка впливу COVID-19 на стабільність та мирне врегулювання в Україні».

За матеріалами: Фонд «Демократичні ініціативи» ім Ілька Кучеріва / Підготував/ла : Анна Конюченко
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter або Відправити помилку
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ
Текст содержит недопустимые символы
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ
Осталось символов: 2000
Отправить комментарий
Последний Первый Популярный Всего комментариев: 0
Показать больше комментариев
Пожалуйста выберите один или несколько пунктов (до 3 шт.) которые по Вашему мнению определяет этот коментарий.
Пожалуйста выберите один или больше пунктов
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Отмена Отправить жалобу ОК