«Не повторювати минулих помилок та не закривати школи під час пандемії», «У більшості країн школи працюють». З такими меседжами вийшли повідомлення у багатьох ЗМІ та соцмережах із посиланням на публікацію Всесвітньої організації охорони здоров'я.
«Насправді це лише половина меседжу ВООЗ, – заявила редакторка відділу освіти та науки ZN.UA Оксана Онищенко. – Тримати школи відкритими, але з дотриманням заходів безпеки – ось про що говорять у Світовій Організації».
У повідомленні організації йдеться, що 45 країн або територій залишили школи відкритими з особистими відвідуванням, але за дотримання заходів контролю за поширенням інфекції.
«Щоб зменшити вплив COVID-19 у найближчі місяці, життєво важливо, щоб рішення урядів та громадськості ґрунтувалися на даних та доказах, з розумінням того, що епідеміологічна ситуація може змінитися, і що наша поведінка має змінитися разом із нею. Наука має переважати політику, а довгострокові інтереси дітей мають залишатися пріоритетом, особливо зараз, коли в низці країн спостерігається сплеск інфекції», - заявив директор Європейського регіонального бюро ВООЗ Ганс Крюге.
В організації зазначили, що замість закриття освітніх закладів необхідно обрати підхід до скорочення передачі інфекції за участю всього суспільства, з використанням широкого спектру заходів, які вживаються у різних центрах поширення захворювання.
«Якщо і коли будуть введені обмеження для зниження чи контролю передачі інфекції, школи мають бути останніми місцями, які зачинять свої двері, та першими, які знову відкриються з відповідними заходами профілактики інфекцій», - йдеться у повідомленні ВООЗ.
У школах «важливі фізичне дистанціювання, часте миття рук, носіння масок, забезпечення належної вентиляції в класних кімнатах та розширення доступу до тестування, особливо в умовах високої поширеності вірусу». Відзначили у ВООЗ також необхідність пріоритетної вакцинації вчителів та дітей віком 12-17 років із супутніми захворюваннями та тих, хто контактував з дорослими з ослабленим імунітетом. Для вакцинації дітей рекомендується використовувати вакцину Pfizer/BioNTech.
Оксана Онищенко підкреслює:
Нагадаємо, зараз в Україні значна частина школярів навчається дистанційно, адже умовою роботи шкіл у звичайному режимі є вакцинація персоналу. Міністр освіти та науки Сергій Шкарлет заявив, що двома дозами вакцини від COVID-19 у нашій країні вже щеплено понад 730 тисяч педагогічних працівників. За словами міністра, одну дозу вакцини від COVID-19 отримали 87,3% освітян.
На початку жовтня МОЗ офіційно затвердило перелік професій, для яких вакцинація є обов'язковою та попередило: з листопада вчителів, які відмовляються від щеплення, відсторонюватимуть від роботи.
Чому обов’язковою вакцинацією педагогів можна досягнути протилежного результату і як мотивувати вчителів захиститись від ковіду, читайте у статті Оксани Онищенко «Обов’язкова вакцинація вчителів. Три питання, на які немає відповіді» у ZN.UA.