Російські окупанти продовжують гатити по критичній інфраструктурі України. Вранці 18 жовтня загарбники вчергове обстріляли відповідні об’єкти в Києві, Житомирі та Дніпрі.
Внаслідок атак окупантів пошкоджено близько 30% енергетичної інфраструктури України. Оператор українських електричних мереж – НЕК «Укренерго», – попереджає про можливі планові відключення та закликає українців заощаджувати електроенергію.
Як дізнатись про можливе відключення електроенергії
Існує два типи відключень електроенергії: екстремальні та стабілізаційні.
- Екстремальні аварійні відключення виникають у разі атак на об'єкти енергетичної інфраструктури.
- Стабілізаційні відключення використовуються для балансування енергосистеми.
У випадку екстремальних відключень не існує чітких графіків, проте жителі Києва можуть налаштувати на смартфонах сповіщення та отримувати попередження про виникнення енергетичної тривоги. У цьому випадку до нових сповіщень додаватиметься орієнтовний перелік вулиць.
Якщо йдеться про планові відключення, то дізнатися, коли за вашою адресою не буде електроенергії, можна з графіків відключень на сайті чи у соціальних мережах ДТЕК. Кияни також можуть скористатися застосунком Київ Цифровий або чат-ботом YASNO у Telegram, підписавшись на сповіщення про можливі відключення.
Завдяки боту також можна передати показники лічильника, сплатити за спожиту електроенергію та дізнатись адресу найближчого енергоофісу.
Як розвантажити енергетичну систему
Для цього важливо обмежувати користування енергоємними пристроями у години пікових навантажень – з 6:00 до 9:00 ранку, а також ввечері після 17:00 і до 23:00.
Прання у пральній машині, прасування, приготування їжі на електроплиті краще відкласти на інший час. У пікові години також варто відмовитися від користування обігрівачами, бойлерами, електрочайниками тощо.
Такі кроки дозволяють диспетчерам легше стабілізувати систему у вечірній час, отже, не виникає потреби у відключеннях електроенергії. Відповідальне енергоспоживання – це підйомний крок для кожного українця і вагомий внесок в енергетичну безпеку України.
Як підготуватися до відключення електроенергії
Якщо про відключення відомо заздалегідь, варто підготувати запас води (питної і технічної) та готової до споживання їжі; зарядити гаджети (телефони, ноутбуки, планшети), ліхтарики та павербанки; ідготувати теплий одяг та ковдри.
Внаслідок ранкового обстрілу у Києві та області частково зникло світло, виникли проблеми з водопостачанням. Міський голова Києва Віталій Кличко закликав обмежити використання електроприладів та максимально заощаджувати електроенергію, а також зробити запас питної води.
У британській розвідці попередили, що атаки росіян на цивільну інфраструктуру триватимуть. На тлі невдач російської армії на полі бою РФ намагатиметься досягнути мети психологічним тиском на мирних мешканців.