У компанії, що є оператором українських електричних мереж - НЕК "Укренерго", пояснили, чому 15 жовтня наполегливо просять споживачів Києва та Київської області завершити сьогодні усі справи, пов'язані з електрикою, до 17-00. Відповідне повідомлення оприлюднене у соцмережах оператора.
"Як ви вже знаєте, сьогодні 15 жовтня в Київській області є приліт по енергетичному об‘єкту. Можливе застосування графіків аварійних відключень. Будь ласка, прямо зараз, до настання вечора, зарядіть мобільні телефони, пауербанки, продумайте і підготуйте вечерю завчасно, якщо у вас електрична плита. З 17 до 23 години ми просимо вас про режим суворої економії електроенергії", - йдеться в повідомленні.
"Будь ласка, допоможіть нам. Вмикайте в електромережу з 17 до 23 години лише те, що вам ну дуже необхідно. Як тільки наші диспетчери бачать стрімке зростання споживання, а доставити вам електроенергію немає чим, вони вимушені вдаватися до аварійних відключень", - додали в "Укренерго".
У компанії роз'яснили, як працює українська енергомережа, і з чим пов'язане таке наполегливе прохання.
"Хочемо, щоб ви зрозуміли причини наших прохань. НЕК "Укренерго" експлуатує та обслуговує магістральні електромережі - великі «автобани», якими на довгі відстані передається струм великої напруги. В певних місцях ці "автобани" мають "розв’язки" - підстанції, де стоять великі трансформатори, що знижують напругу, аби далі струм йшов до споживачів вже "дорогами обласного та місцевого значення" з меншою пропускною спроможністю. Це лінії нижчого класу напруги, якими управляють оператори розподільчих мереж (обленерго).
Терористи намагаються розбити наші підстанції (великі "розв’язки" на "автобанах"), бо так хочуть позбавити світла одразу якнайбільше людей. Якщо пошкоджена чи зруйнована наша підстанція, енергетики "Укренерго" одразу намагаються заживити споживачів іншими "дорогами". Часто це лінії класу "польові стежки". Це енергоживлення не таке надійне, як доставлене "автобанами", і цьому головна причина, чому ми просимо вас про економію. Особливо у вечірні години.
Якщо ж споживання не зростає — ми всі разом маємо шанс не переживати цей неприємний досвід відключень електроенергії", - йдеться в повідомленні.
Нагадаємо, що на цей момент "Укренерго" не дає інформації, в який саме об'єкт влучила російська ракета.
Водночас відомо, що внаслідок ракетної атаки об'єкт енергетичної інфраструктури в Київській області зазнав тяжких руйнувань.