Як правильно задекларувати «ковідну тисячу» – роз’яснення НАЗК

Доповнено
Поділитися
Як правильно задекларувати «ковідну тисячу» – роз’яснення НАЗК © Соцмережі
Програма «еПідтримка» діятиме і у новому році.

Українці, які минулого року встигли отримати «ковідну тисячу» – виплату за повний курс вакцинації від ковіду, можуть зіштовхнутися з проблемою відображення цих коштів у декларації. Як правильно внести інформацію, розповіли у Національному агентстві із запобігання корупції.

Подати декларацію потрібно до 31 березня 2022 року.

  • Тисячу гривень не потрібно вказувати як дохід

Ці кошти не оподатковуються, видаються виключно у безготівковій формі на спеціальний рахунок, до того ж витратити їх можна лише на певний перелік товарів та послуг.

У разі, якщо «ковідну тисячу» не використати протягом чотирьох місяців, гроші автоматично повертаються до держбюджету.

«Ці кошти не є доходом для цілей декларування. Отже, їх не потрібно зазначати у декларації», - пояснюють в Агентстві.

  • Треба вказати спецрахунок, на який надійдуть гроші

Рахунок необхідно зазначити у розділі 12.1. «Банківські та інші фінансові установи, у яких відкрито рахунки суб'єкта декларування або членів його сім'ї».

Інформація про нього має з’явитися у декларації, якщо:

  • Рахунок було відкрито під кінець звітного періоду (для декларацій усіх видів). Для щорічної декларації він починається з 1 січня і закінчується 31 грудня (включно). Тобто, якщо рахунок відкрили у грудні (а Програма почала діяти 19-го числа), інформація про нього має з’явитися у декларації, яку потрібно подати до 31 березня.
  • Рахунок було відкрито у звітний період для декларації перед звільненням. Перед звільненням працівнику дається певний період, щоб подати декларацію (до 30 днів). Протягом половини цього терміну, якщо у декларанта буде відкрито рахунок, він має вказати це.

Не потрібно йти до банку, аби закрити спецрахунок – це зробить сама фінустанова через чотири місяці з дня зарахування допомоги, незалежно від того, чи були використані ці кошти.

Програма «еПідтримка» спрямована на популяризацію вакцинації проти коронавірусу для якнайшвидшого виходу з карантину та відновлення економіки. З бюджету на неї виділили 8 мільярдів гривень, суму може бути збільшено.

Програма запустилася 19 грудня та діятиме до кінця наступного року. 10 січня два банки почали видавати пластикові картки для отримання «ковідної» тисячі. До цього кошти можна було отримати лише на віртуальну картку у «Дії».

Спочатку повідомлялося, що витратити ці гроші можна буде у кінотеатрах, театрах, книгарнях, спортзалах, а також на квитки «Укрзалізниці» на внутрішні рейси. Згодом стало відомо, що з другої половини січня 2022 року українці віком від 60 років зможуть купити на «ковідну тисячу» ліки.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі