Як правильно економити електроенергію взимку: корисні поради

Поділитися
Як правильно економити електроенергію взимку: корисні поради © unsplash/ninjason
Це актуально завжди, а особливо – в нинішніх реаліях.

Через постійні ракетні удари РФ по об’єктам критичної інфраструктури, українці змушені економити електроенергію, а також жити та працювати в умовах постійних відключень світла. Якщо правильно економити світло, то можна зменшити суми в рахунках, та уникнути навантаження на мережу, пише «НВ».

Як заощадити електроенергію цієї зими

  • Замініть старі лампи енергозберігаючими. LED-лампи – економічні, екологічно безпечні, мають тривалий термін експлуатації. Вони дозволяють забезпечити якісне освітлення житла за мінімального використання енергоресурсів.
  • Встановіть димери – вимикачі з корисними функціями, що дозволяють регулювати яскравість освітлення та економити електроенергію.
  • Використовуйте зональне освітлення. Замість великих люстр частіше вмикайте настільні лампи, бра або торшери.
  • Вимикайте прилади з розетки, якими не користуєтеся тривалий час. Після повної зарядки гаджетів від'єднайте їх від електромережі, тому що вони продовжуватимуть споживати кіловат-години. Також це стосується телевізорів та комп'ютерів у режимі сну.
  • Кип'ятіть в електрочайнику не більше води, ніж  треба. А ще регулярно очищайте його від накипу. Таким чином, зможете підвищити теплопровідність та зменшити енергоспоживання.
  • Встановіть холодильник далеко від стін та будь-якого джерела тепла: плити, нагрівачі, колонки, бойлер, батареї, прямі сонячні промені. В іншому випадку перевитрата електроенергії може досягати 30%.
  • Завантажуйте пральну та посудомийну машини на дозволений максимум, вибирайте відповідний режим роботи. При неповному завантаженні перевитрата сягатиме 10-15%, а неправильна програма з'їдає близько 30% енергії.
  • Не вмикайте бойлер на повну потужність, якщо не збираєтеся повністю використовувати його - це зайві витрати, і додаткове навантаження на прилад. Якщо він потрібний щодня, не вимикайте його з мережі - на підтримання температури витрачається менше енергії, ніж на розігрів з нуля.
  • Виходячи із кімнати вимикайте світло.
  • Вибирайте побутову техніку із класом енергоефективності А, А+ та вище. Вона споживає менше електроенергії, ніж моделі нижчих класів.
  • Дбайте про чистоту. Пил на лампах та плафонах може поглинати до 20% яскравості, тому не забувайте регулярно протирати світильники.
  • Використовуйте денне світло: приберіть з підвіконь об'ємні вазони і все зайве, відмовтеся від темних штор, частіше мийте вікна.
  • Максимально змістіть споживання на нічний годинник та використовуйте тарифи, диференційовані за періодами часу. З 23:00 до 7:00 електроенергія вдвічі дешевша, ніж удень.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі