У повідомленні нагадується, що два роки тому, 7 серпня 2014 р., після закінчення 22-денної героїчної оборони державного кордону прикордонники і військовослужбовці ЗС України здійснили організований прорив з оточення в районі ППр "Должанський". "При виході колона зведеного підрозділу була піддана масованому артилерійському обстрілу", - зазначили в прикордонній службі.
"В тому бою 36 воїнів отримали поранення, п'ятеро пропали без вісті. Десять бійців полягли смертю хоробрих. Це - капітан Сергій Лифар, старші прапорщики Віктор Дихтиевський та Ігор Присяжнюк, сержант Олег Кислицький, старший матрос Євген Колесніченко, молодший сержант Микола Антипов, Сергій Бойко, Олександр Заєць, солдати Віктор Кумановский і Віталій Птіцин", - уточнюється в повідомленні.
"Це - найбільші втрати прикордонників протягом однієї операції з початку російської агресії. Ми з болем у серці згадуємо імена наших полеглих воїнів", - зазначив голова Держприкордонслужби Віктор Назаренко.
Також у відомстві нагадали, що два роки тому прикордонні підрозділи та пункти пропуску, розташовані в Луганській і Донецькій областях, щодня піддавалися жорстоким обстрілу і атакам терористів. Для повернення контролю над ділянкою була створена угруповання "Кордон". Їм було поставлено завдання відновити контроль над кордоном в напрямку населених пунктів Бірюкове - Довжанський - Свердловськ. Практично всі шляхи до Бірюков і пункт пропуску "Должанський" були захоплені терористами. Залишилася тільки одна вільна дорога. Однак, коли прикордонники прибули на місце, вони фактично опинилися в оточенні.
Противник обстрілював позиції спочатку з гранатометів, а потім з мінометів, важкої артилерії і РСЗВ "Град". Переважна кількість обстрілів здійснювалася з території Росії. Але прикордонники спільно з десантниками увійшли в пункт пропуску "Довжанський" і обороняли рубіж, поки це було можливо. "У перших числах серпня 2014 року прикордонники разом з військовослужбовцями ЗС України пішли на прорив до головних сил", - йдеться в повідомленні.
Нагадаємо, президент України Петро Порошенко заявив, що за час збройного конфлікту в Донбасі, який почався в 2014 році, загинуло близько 10 тисяч осіб, в тому числі понад 2,7 тисяч українських солдатів.
У січні Порошенко повідомив, що за час АТО в Донбасі загинули 2269 українських військовослужбовців.
Бойові дії на сході України тривають з квітня 2014 року. За цей час, за даними ООН, там загинуло понад 9000 осіб.
20 листопада минулого року Генштаб ЗСУ озвучив офіційні втрати української армії за час АТО. З моменту оголошення антитерористичної операції в квітні 2014 року, загальна кількість бойових і небойових втрат української армії в 2014-2015 роках склала 2673 людини, 831 з яких загинули не під час виконання бойового завдання.