Львівський національний університет імені Івана Франка, Центр досліджень визвольного руху за участю Національного музею-меморіалу "Тюрма на Лонцького" представили результати трирічного спільного проекту "Електронний архів визвольного руху".
Як повідомляє прес–центр Центру досліджень визвольного руху, архів містить 10 тисяч раніше недоступних документів про історію ОУН і УПА. Електронні копії систематизовані тематично й хронологічно. Надалі архів буде поповнюватися документами про Україну у ХХ столітті, про структури визвольного руху, політичні репресії і діяльність нацистського і комуністичного тоталітарних режимів.
"Історія починається з джерел, - каже науковий керівник проекту Володимир Вятрович, - а електронний архів - це зручно: зайшов, знайшов, завантажив. Тепер можна зосередитися на фактах, а не на місяцях очікування дозволу доступу до архіву або пошуку серед приватних колекцій".
Розробники впевнені, що Е-архів avr.org.ua є відповіддю на виклики часу. "Коли світ переходить на відкриті електронні бази даних архівів, Україна не може приховувати інформацію про визвольний рух і політичні репресії за бажанням окремих чиновників. Якщо доступ до минулого обмежують чиновники, завдання істориків - не лише досліджувати, але і робити доступними первинні джерела", - підкреслив Вятрович.
Проект був реалізований з ініціативи ректора Львівського національного університету імені Івана Франка Івана Вакарчука. !zn
Читайте також:
Суд остаточно визнав воїнів УПА борцями за незалежність України
У Львові хвилиною мовчання вшанували пам'ять жертв нацистського та комуністичного режимів
Захаров: У справі Забілого СБУ намагається обмежити доступ до розсекречених архівних документів