Кирило Галушко - історик, координатор громадсько-просвітницького проекту "LIKBEZ. Історичний фронт", разом з яким за останні п'ять років "пішли в народ" понад тридцять нових популярних книг з історії України, сотні лекцій, тисячі діалогів з людьми в самих далеких глибинках Донбасу і Карпат.
Кирило Галушко - історик, координатор громадсько-просвітницького проекту "LIKBEZ. Історичний фронт", разом з яким за останні п'ять років "пішли" в народ понад тридцять нових популярних книжок з історії України. Сотні лекцій, тисячі діалогів з людьми в найдальших глибинках Донбасу й Карпат,
На думку Галушко, наш сьогоднішній трагічний загальний досвід допомагає глибше зрозуміти минуле.
"Він виводить нас в абсолютно інший пласт усвідомлення історії та реальності, - говорить Галушко. - Сьогодні українські історики і суспільствознавці набагато краще розуміють, як розвивалася історія, ніж, приміром, наші російські колеги. Бо ми були на Майданах. І ми тепер знаємо, що було 1917 року. А вони не знають. З тієї причини, що після 1992 року нічого глобального і кризового в російському суспільстві не відбувалося".
"У нас же почали виникати логічні запитання, -продовжує історик. - А як організовувалася Українська революція 1917 року, коли не було Фейсбуку? Як узагалі відбувалася комунікація, коли люди організовували якісь акції? І поки ти реально не програєш деталей - хто й куди міг піти, де зібратися, що доставити, ти апріорі не можеш зрозуміти історичної події. Ти можеш прочитати тисячі документів, але так і не побачити, як це було щодо конкретної вулиці, долі, часу".
"Тому, хоч як трагічно складалася б сьогодні наша історія, з точки зору історичного процесу ми якраз на старті глобального підйому гуманітарних наук - історії, філософії, суспільствознавства. Які з кабінетних перетворюються на суспільні. У нас - місія. Ми корисні й потрібні суспільству тут і зараз" - підвів підсумок координатор проекту "LIKBEZ. Історичний фронт".
DT.UA запустило відео-проект "Календар" про людей, які живуть і працюють для інших. Проект – це своєрідна спроба допомогти суспільству заглянути в себе, розібратися в смислах і цінностях, помилки і спробах, і спробувати почути себе і заново почати будувати майбутнє. Проект розвивається двома мовами – російською і українською.
Повну версію інтерв'ю дивіться тут:
https://kalendar.zn.ua/uk/kirilo-galushko/?orderby=chronology
Повну друковану версію інтерв'ю читайте тут: