Інцидент з повісткою журналісту "Слідства.інфо": відкрито кримінальне провадження

Поділитися
Інцидент з повісткою журналісту © Слідство.Інфо
Розслідуванням у провадженні займеться ДБР. 

Офіс генерального прокурора розпочав кримінальне провадження через інцидент із врученням повістки журналісту “Слідства.інфо”. Про це повідомляє пресслужба ОГП.

“Офіс Генерального прокурора вніс відомості до ЄРДР за фактом можливого зловживання службовими повноваженнями та перешкоджання професійній діяльності журналістів з боку співробітників СБУ та ТЦК, за попередньою правовою кваліфікацією ч. 1 ст. 364, ч. 3 ст. 171 КК України”, – йдеться у повідомленні.

За цими статтями фігурантам може загрожувати до п'яти років позбавлення волі.

Зазначається, що досудове розслідування у провадженні буде проводити Головне слідче управління Державного бюро розслідувань.

Нагадаємо, 5 квітня вийшло розслідування Євгенія Шульгата про елітну нерухомість та походження статків родини голови департаменту кібербезпеки СБУ Іллі Вітюка. Згідно з розслідуванням, дружина Іллі Вітюка від початку повномасштабної війни заробила на квартиру в елітному ЖК Києва. При чому за документами виходить, що придбали квартиру значно за нижчою ціною від ринкової вартості. Водночас про діяльність дружини Вітюка нічого не відомо. Головний вид діяльності ФОП дружини представника СБУ — сфера права. З журналістами жінка про свою роботу говорити також відмовилась. Як і про придбану квартиру.

А вже зранку, 6 квітня, керівниця та засновниця «Слідства.Інфо» Анна Бабінець повідомила, що цього тижня журналіста у супермаркеті зустріли двоє людей у військовій формі, які представились співробітниками ТЦК, та вирішили вручити йому повістку.

Зазначається, що перед виходом розслідування у редакцію неодноразово надходили натяки про недоцільність публікації матеріалу. Тому ця обставина сприймається медійниками як цілеспрямоване залякування за відмову підкорятися цим попередженням, а також як можливе замовлення, що виконується руками військових структур.

Внутрішній фронт України проти корупції, непрофесіоналізму та злочинної бездіяльності влади тримається на кількох десятках людей. Однак зараз їх системно намагаються з цього фронту демобілізувати, аби створити «марафон тиші». Про причини тиску на журналістів та можливі наслідки для країни писали Інна Ведернікова та Тетяна Безрук у статті «Внутрішній фронт. Хто й навіщо тисне на антикорупційних журналістів і активістів».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі