Іноземні фармгіганти отримають пів року для роздумів: вийти з РФ чи потрапити під санкції в Україні – закон

Поділитися
Іноземні фармгіганти отримають пів року для роздумів: вийти з РФ чи потрапити під санкції в Україні – закон
Чи можуть відчути українці брак деяких ліків? 

Іноземні фармкомпанії можуть втратити в Україні близько 6% ринку в грошовому вимірі у зв’язку з введенням в дію оновленого закону «Про лікарські засоби», йдеться в аналітичній статті на УНІАН.

Як відомо, документ, ухвалений у травні, дозволяє обмежувати обіг в Україні лікарських засобів, виробництво яких розташоване на території РФ та Білорусі. Український бойкот може стосуватися також ліків іноземних компаній, які прямо або опосередковано пов’язані з РФ та Білоруссю.

Український закон став своєрідним моментом істини для іноземних фармгігантів. Для них заборона спершу є тимчасовою,  а далі компанії матимуть пів року на те, аби зробити принциповий вибір – згорнути свій бізнес на території Росії та Білорусі, або ж потрапити під повну санкційну заборону в Україні. 

Санкційна заборона в Україні накладає на таку іноземну компанію щонайменше репутаційне клеймо, яке засвідчує співпрацю цієї фармацевтичної компанії з терористичною державою та сплату податків до бюджету терористів.

Перше рішення щодо припинення дії реєстраційних посвідчень на ліки було ухвалене у жовтні і стосувалося 35 препаратів угорської компанії «Гедеон Ріхтер».  

Ще одна іноземна фармкомпанія, яка не пішла з російського ринку і ліки якої гіпотетично можуть потрапити під заборону в Україні, – словенська КРКА. За 2021 рік вона сплатила до бюджету РФ 35 млн доларів. Якщо перевести на вартість зброї, якою вбивають українців, то це: 35 тисяч снарядів для 122-мм гармати, або 490 ракет «Смерч», або 5 крилатих ракет «Калібр», або вартість трьох штурмовиків Су-25.

У статті також наголошується на тому, що українські гравці фармринку виграють від таких нововведень лише мінімально. Пояснюється це тим, що обсяги проблем, з якими зіткнулась галузь під час війни, не можуть бути компенсовані просто вилученням декількох препаратів із безліччю замінників.

«Обсяг продажів ліків у грошовому вираженні обвалився приблизно на чверть. Ми втратили мільйони споживачів, частину ринку на окупованих територіях, сильно постраждала логістика. 1-2%, які ми, можливо, зможемо компенсувати завдяки цьому закону, – це крапля в морі», – пояснив керівник одного з українських фармпідприємств на умовах анонімності.

Нагадаємо, відповідно до закону, заборонити в Україні можна виключно ті лікарські засоби, які мають два та більше аналогів. Відтак із новим законом українці не відчують на собі браку необхідних ліків.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі