Human Rights Watch і Amnesty International наполягають на розслідуванні щодо "таємних в'язниць СБУ"

Поділитися
Human Rights Watch і Amnesty International наполягають на розслідуванні щодо "таємних в'язниць СБУ" "Таємні в'язниці" в Україні є, кажуть правозахисники © regioncrimea.org
За два роки ця інформація не була досліджена українською владою належним чином, наголошують правозахисники.

Міжнародні правозахисні організації Amnesty International та Human Rights Watch вимагають від української влади забезпечити проведення належного розслідування тримання людей у незаконних місцях позбавлення волі – так званих "таємних тюрмах" СБУ.

"Міжнародні партнери України повинні спонукати керівництво країни провести ефективне розслідування та припинити безкарність представників влади, відповідальних за насильницькі зникнення, незаконне утримання під вартою, катування та інші види жорстокого поводження. Уряд має визнати факти незаконних затримань та утримання людей під вартою та вжити заходи, щоб будь-які таємні місця несвободи, якщо такі досі існують, були ліквідовані", - заявили правозахисники.

Так, у Amnesty International в Україні наголошують на тому, що за два роки факти незаконного утримання людей під вартою так і не були розслідувані належним чином. У Службі безпеки України не визнають незаконне позбавлення людей волі та заперечують наявність на сході країни "таємних в'язниць".

Тим часом, за твердження правозахисників, щонайменше п'ятеро колишніх "в'язнів" таких "тюрем", подали скарги за фактами насильницького зникнення, тортур та інших видів жорстокого поводження з боку СБУ. У вівторок, 27 березня, апеляційний суд має винести рішення в одній з раніше відхилених скарг.

"Люди, яких протягом місяців таємно утримували під вартою, постраждали від жорстокого поводження. Майже два роки минуло, але вони й досі не можуть вибороти справедливість, наштовхнувшись на стіну заперечення, зведену владою", - наголошує дослідниця Human Rights Watch в Україні Таня Купер.

Влада має докласти більших зусиль для розслідування усіх випадків незаконного позбавлення волі, та притягнути винних до відповідальності , вважають правозахисники AI в Україні.

"Замість того, щоб належним чином відреагувати на зловживання, українська влада заперечує факти, відмовляє жертвам у встановленні справедливості та перешкоджає ефективному та ретельному розслідуванню серйозних порушень прав людини. Влада має не покривати злочини, а визначити та притягти до відповідальності причетних до них осіб", - підкреслює директорка Amnesty International в Україні Оксана Покальчук.

Нагадаємо, раніше повідомлялося про нібито існуючі "таємні в'язниці" СБУ. Правозахисні організації Human Rights Watch і Amnesty International у спільній доповіді заявили про звільнення 13 осіб з такої "таємної в'язниці" і зажадали від української влади провести ретельне розслідування за цим фактом.

Про факт наявності в Україні "таємних в'язниць СБУ" у щорічній доповіді про стан дотримання прав людини в Україні в 2017 році згадувала міжнародна правозахисна організація Amnesty International.

Детальніше про проблему "таємних в'язниць" в Україні читайте у статті Віктора Трепака "Таємні в'язниці СБУ": міф чи реалії війни?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі