Хто з переселенців стане "голосом Донбасу" в Мінську: список

Поділитися
Хто з переселенців стане "голосом Донбасу" в Мінську: список Залучення переселенців до роботи в ТКГ свідчить про відмову від ідеї «Консультативної ради» з бойовиками © Телеканал ATR
До складу української делегації увійшли відомі журналісти, лікар, юрист і очільник громадської організації.

До складу групи переселенців української делегації у Тристоронній контактній групі по Донбасу увійдуть: два журналісти, лікар, юрист і голова громадської організації.

Участь у ній вже підтвердили українські журналісти Денис Казанський і Сергій Гармаш, вони представлятимуть на переговорах Донеччину.

"Мені запропонували увійти до складу української делегації у Мінській ТКГ. Сьогодні вже братиму участь у роботі політичної підгрупи", - пише Гармаш у своєму Facebook.

"Відсьогодні я беру участь у засіданнях Тристоронньої контактної групи по Донбасу", - написав на своїй сторінці в Facebook Казанський.

Журналісти пояснили: консультації з переселенцями не є сумнозвісною Консультативною радою, ідею створення якої просував голова ОП України Андрій Єрмак. І додали: про прямі переговори з бойовиками підконтрольних Кремлю "ДНР" і "ЛНР" також не йдеться.

Крім того, вони виступають проти закріплення в Конституції України особливого статусу ОРДЛО. А вибори на непідконтрольній Україні території вважають можливими лише після відновлення контролю над окупованою Росією ділянкою кордону і за українськими законами – "з поверненням українського ТБ, українських журналістів, українських політичних партій і переселенців".

Луганщину представлятимуть юрист і керівник Міжнародної громадської організації "Луганське земляцтво" Вадим Горан і лікар Костянтин Лібстер, повідомив радник голови української делегації в ТКГ Олексій Копитько.

"Денис Казанський і Сергій Гармаш від Донецької області. Костянтин Лібстер і Вадим Горан від Луганської області. Це українські представники від ОРДЛО в ТКГ. Вперше", - написав він у Facebook.

Залучення переселенців до роботи в Мінській групі пов'язане з бажанням України демонополізувати право Росії запрошувати на переговори своїх громадян, які виступають нібито "голосом Донбасу".

Раніше Єрмак запропонував залучити до роботи в підгрупах ТКГ переселенців, які були змушені залишити окуповані райони Донецької і Луганської областей в 2014 році.

У них буде статус запрошених осіб, які представляють окремі райони окупованого Донбасу, переселенці братимуть участь у дискусіях, консультаціях та погодженні питань, передбачених Мінськими угодами.

Підписані в столиці Білорусі угоди передбачають проведення консультацій з представниками ОРДЛО, проте Росія традиційно запрошує на переговори колаборантів з російським громадянством, видаючи їх за "голос усіх жителів Донбасу".

Залучення внутрішніх переселенців до роботи підгруп ТКГ свідчить про те, що від створення "Консультативної ради" все ж відмовилися. Бойовики мали увійти до цього органу на рівних правах з Україною, а Росія замість країни-агресора, отримала б статус "спостерігача".

Поділитися
Дивіться спецтему: Нова українська делегація в Мінську
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі