Християни східного обряду відзначають свято Покрови Пресвятої Богородиці

Поділитися
Християни східного обряду відзначають свято Покрови Пресвятої Богородиці В Україні щорічно 14 жовтня відзначається День українського козацтва, приурочений до свята Покрови Пресвятої Богородиці © placen.com.ua
Свято Покрови Пресвятої Богородиці є у народному уявленні кордоном між осінню і зимою.

Християни східного обряду у п'ятницю, 14 жовтня, відзначають одне з найбільш шанованих свят - 3.

За легендою, у цей день військо давніх русів на чолі з Аскольдом взяло в облогу Константинополь. Мешканці столиці Візантії у молитві звернулись до Богородиці з проханням про порятунок. За переказами Богородиця з'явилася перед ними та вкрила їх своєю покровою, після чого вони стали невидимими для своїх ворогів.

Вважається, що вражений Аскольд та його дружинники прийняли святе хрещення та стали християнами.

Інша версія говорить про те, що пресвята Богородиця з'явилася мешканцям міста у храмі та прийняла їх під свій захист покров. Після цього війська противника відступили, а місто було врятовано.

Зазначимо, що в Україні з 1999 року свято Покрови відзначається як День українського козацтва. Нагадаємо, що в 1942 році в цей день була офіційно утворена Українська повстанська армія.

Свято Покрови висловлює ідею заступництва Богородиці кожному християнину, тому в честь нього досить часто освячують новозбудовані храми.

Раніше в народі у цей день розпочинався весільний сезон і закінчувався хліборобський період. По доданню, всі польові роботи мали бути завершені до 14 жовтня.

Читайте також: На Покрову циклон залишить Україну і встановиться холодна погода

Крім того, 14 жовтня наша країна відзначає День захисника України. Свято встановлено з метою вшанування мужності і героїзму захисників незалежності та територіальної цілісності України, військових традицій і перемог Українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі