Хорватський варіант миротворчої місії найбільш близький Донбасу – МТОТ

Поділитися
Хорватський варіант миротворчої місії найбільш близький Донбасу – МТОТ Майбутня миротворча місія повинна налічувати від 25 до 50 тисяч осіб © United Nations Photo/Flickr
На чолі миротворчої місії повинна стояти міжнародна перехідна адміністрація, зазначив Олександр Левченко.

Місію миротворців ООН на сході України слід розгорнути за "хорватським варіантом". Про це заявив на прес-конференції в Києві радник міністра з питань тимчасово окупованих територій, колишній посол в Хорватії та Боснії і Герцеговині Олександр Левченко. За його словами, сценарії розвитку подій у Донбасі та Хорватії дуже схожі.

"Міністерство з питань тимчасово окупованих територій ще раз дослідило ситуацію із застосуванням миротворчих місій в світі. Дослідивши десятки прикладів, ми прийшли до висновку, що саме хорватський варіант для нас був би ближче з усіх тих, що ми бачили. Сценарії розвитку подій у Донбасі та Хорватії дуже схожі, хоча різниця, умовно, в 23 роки", - цитує Левченка УНІАН.

За словами радника, МТОТ виступає за варіант, при якому на чолі миротворчої місії повинна стояти міжнародна перехідна адміністрація. Левченко також зазначив, що у відповідної місії, як правило, три складові - військова (70%), поліцейська (15%) та громадянська (15%).

"Перехідна адміністрація з моменту повної дислокації всіх військових і поліцейських підрозділів бере всю владу в свої руки на підмандатній території для майбутнього власника цих територій - української держави", - зазначив він.

Радник голови МТОТ також додав, що до майбутнього тексту резолюції Радбезу ООН про миротворців в Донбасі потрібно вносити положення щодо важливості надання цією місією допомоги у виконанні сторонами Мінських угод своїх зобов'язань. За його словами, дослідження показують, що майбутня миротворча місія повинна налічувати від 25 до 50 тисяч чоловік у контингенті з понад 30 країн, крім Росії.

Як відзначають експерти, хорватський досвід розгортання миротворчої місії дійсно повинен бути вивчений для просування українського бачення мандату операції ООН у Донбасі. На їхню думку, Україна навіть може винести деякі уроки з досвіду Хорватії щодо мирної реінтеграції територій.

Детальніше читайте у статті Марії Кучеренко і Олени Снігір "Два боки "хорватського сценарію", або Чому досвід Вуковара не підходить Україні" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі