Головний санітарний лікар України, заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко отримав позитивний ПЛР-тест на коронавірус.
Сам Ляшко припускає, що інфікувався у той період, коли імунітет від щеплення ще не повністю сформувався. І запевняє, що «зрада відміняється».
«Як показує аналіз даних клінічних досліджень, ефективність вакцини після одноразової стандартної дози становить 76% з 22 по 90 день. Рівень антитіл зберігається протягом цього періоду з мінімальним зниженням. У мене був лише 13 день після щеплення, коли з’явились симптоми, тому зрада відміняється», - пише він у Facebook.
Головний санлікар нагадав, що у щеплених людей хвороба має легший перебіг, і висловив впевненість у тому, що перехворіє на ковід без ускладнень та швидко повернеться на роботу.
«Окремо хочу зазначити, що всі вакцини проти COVID-19 , у першу чергу, розроблені та протестовані на полегшення перебігу хвороби без ускладнень для здоров’я. І ще раз наголошую. Якщо є симптоми, звертайтесь до лікаря та проводьте діагностику. Вчасно встановлений діагноз – запорука стримання поширення коронавірусної хвороби», - додав він.
Віктор Ляшко пішов на лікарняний і залишатиметься там до зникнення симптомів гострого респіраторного захворювання та щонайменше одного негативного ПЛР-тесту.
Отримав позитивний ПЛР на ковід Потрапив у той період, коли імунітет від щеплення ще не повністю сформований. Як...
Опубликовано Виктором Ляшко Понедельник, 15 марта 2021 г.
Нагадаємо, 14 березня в Україні підтвердили 6 792 нових випадки коронавірусу, від початку епідемії інфікувались 1,5 мільйона українців. Пік епідемії очікується у квітні, за даними аналітиків, щодня інфікуватимуться понад 60 тисяч людей, 450 помиратимуть.
На початку березня прем'єр-міністр Денис Шмигаль визнав, що в Україні розпочалася третя хвиля епідемії коронавірусу. У Київській школі економіки підрахували: захворюваність зростає в середньому на 20% на тиждень. Рівень госпіталізації у нашій країні один з найвищих в Європі, наголошує системний аналітик, автор ZN.UA Євген Істребін.
Причиною нового спалаху COVID-19 стала робота гірськолижних курортів. Попри складну епідемічну ситуацію, «Буковель» продовжував працювати, курорт закрили на карантин тільки 13 березня.