Головний санлікар порівняв початок вакцинування в Україні з цим же періодом у Франції

Поділитися
Головний санлікар порівняв початок вакцинування в Україні з цим же періодом у Франції © Командування Медичних сил ЗСУ
У тому, що процес йде не по графіку, він звинуватив додаткові святкові вихідні. 

Україна розпочала вакцинування проти ковіду, і наразі темпи отримання щеплень такі ж, як були на початку цього процесу у Франції. Про це виданню НВ розповів головний санітарний лікар країни Віктор Ляшко. 

«Я вам можу серйозно сказати, якщо ви подивитесь зараз на Францію, то Україна один в один йде з показниками такої країни за кількістю проведених щеплень за добу з початку вакцинальної кампанії», — зазначив Ляшко.

У тому, що Україна відстає від запланованого графіку вакцинування, Ляшко звинувачує святкові дні після 8 березня. 

«Напередодні роз'їхалися багато лікарів. Після 8 березня входять в роботу, нічого страшного, ми це надолужимо. І тут питання в тому, що у нас зараз є 500 тисяч доз вакцини для 250 тисяч працівників, зокрема це працівники закладів охорони здоров’я. Спочатку вакцинували виключно ковідні лікарні, після цього вакцинували лікарні, в яких є ковідні відділення, зараз ми дозволили всі заклади охорони здоров’я. Чому так здається, що воно повільно? Тому що організаційно вакцинувати в ковідних лікарнях все ж таки складніше, бо є певна група людей, яку ми повинні провакцинувати», — зазначив Ляшко.

За словами головного санлікаря, вже скоро процес вакцинування повинен пришвидшитися, позаяк виросте спроможність мобільних бригад. 

«Головне — щоби були регулярні поставки вакцини в нашу країну», — додав головний санітарний лікар України.

Відповідно до документів про поставку в Україну індійської вакцини, які є в розпорядженні ZN.UA, термін  її придатності закінчується 23 червня 2021 року.

В StateWatch повідомляли про те, що українське МОЗ звернувся до Crown Agents з приводу можливості надання даних про дату виробництва і термін придатності препарату Covishield. При цьому в міністерстві відзначили, що відповідно до вимог виробників, були підписані договори про нерозголошення і конфіденційнысть, ініційовані відповідними компаніями. Тому не можна розголошувати результат переговорів.

24 лютого в Україні почалася вакцинація від коронавірусу препаратом Covishield (торгова назва вакцини AstraZeneca, яку виробляють в Індії). Планувалося, що до кінця першого тижня Україна вийде на 10 тисяч щеплень на добу, проте вдалося вийти на показник в три тисячі щеплених.

У своїй статті для ZN.UA Алла Котляр писала про те, що Україна мала отримати вакцину раніше, ніж це сталося. За даними джерела в Міністерстві охорони здоров'я, два контракти на вакцину загальним обсягом в 12 млн доз (2 млн - по 5,5 дол., Очевидно, CoviShield і 10 млн доз - по 9 дол., можливо, Novavax) були підписані ще в грудні минулого року, коли в Індії побував заступник міністра охорони здоров'я Ігор Іващенко. За умовами першого контракту, Україна повинна була внести передоплату. Але не внесла. Поставка зривалася. Господар заводу взагалі не хотів відвантажувати вакцину Ураїні. До вмовлянь довелося підключиться послу Індії в Україні та індійському земляцтву. Детальніше читайте в статті Алли Котляр «Золота гора» від Мінздоров’я».

Поділитися
Дивіться спецтему: Вакцинація від COVID-19
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі