У ніч на четвер, 23 липня, невідомі спалили будинок голови Центру протидії корупції Віталія Шабуніна, розташований на вулиці Ентузіастів 16а у Києві.
«Сьогодні вночі було підпалено будинок голови правління ЦПК Віталія Шабуніна. На щастя, постраждалих немає: Віталія з сім'єю не було, а батьки встигли вибігти – сусідка почула вибух і побачила, як спалахнув вхід», - йдеться у повідомленні на сторінці центру у Facebook.
У ЦПК вважають, що підпал будинку Шабуніна свідчить про нездатність влади забезпечити належний захист громадських активістів.
Активісти також запросили журналістів оглянути згорілий будинок. «Журналісти можуть побачити будинок на власні очі сьогодні, 23 липня, о 13:00. Адреса: Ентузіастів 16а, будинок 4 (метро «Славутич»)», - додається у повідомленні.
За даними колишнього негласного співробітника НАБУ Євгена Шевченка, генеральний прокурор Ирина Венедіктова протягом трьох місяців блокувала проведення слідчих дій в Окружному адміністративному судді Києва. Однак 17 липня детективи НАБУ оголосили підозру голові суду Павлу Вовку та чотирьом його підлеглим.
Окрім того, напередодні вже погоджених обшуків Венедіктова заборонила процесуальним керівникам вчиняти будь-які дії, і на момент проведення обшуків всі підозрювані були вже попереджені. Зокрема, суддя Вовк втік з країни і зараз переховується за кордоном.
А судді, яким оголосили підозри, досі не відсторонені. За законом, ініціювати відсторонення суддів у цій справі може лише генпрокурор або її заступник (стаття 155-1 КПК).
«Причина такого мовчання може бути лише одна – у тому ж корумпованому ОАСКу вже давно знайшли мову з Офісом Зеленського. Зафіксовані на плівках НАБУ розмови про те, як ОАСК намагався визнати факт неіснування коаліції, або ж заборонити виїзд усім посадовцям часів Порошенка було не якоюсь самодіяльністю суддів», - пише Шабунін у своєму блозі на «УП».
Головний редактор «Цензор.НЕТ» Юрій Бутусов нагадує: саме ОАСК приймає ключові рішення щодо посадовців і перебігу виборів, зокрема, призначених на 25 жовтня місцевих. «Це палиця, якою зручно бити по політичних опонентах, зручно форматувати владу», - додає він.