Віктор Ляшко на зустрічі з журналістами заявив, що клініка “Феофанія” має бути передана у розпорядження МОЗу й лікувати усіх охочих. Також очільник МОЗ розповів, що буде з клініками АМНУ в нову хвилю коронавірусу, та про програму медичних гарантій.
“За кошти, які ми виділили для них, хочемо як мінімум три їх клініки забезпечити кисневою централізованою розводкою і ємностями.
“Феофанія”, за указом президента, має бути передана МОЗ і розпочати прийом всіх. Якщо ви запитаєте мене як міністра, чи це є для мене пріоритетом, я вам серйозно скажу: це питання на порядку денному, але не є пріоритетом діяльності на перші дні. Бо це вирішення проблеми всього-на-всього одного закладу. Я не відмовляюсь від цього, але сьогодні в системі охорони здоров’я набагато більше викликів, в тому числі з Програмою медичних гарантій (ПМГ). Я не скажу про високоспеціалізовану допомогу. Є Академія Меднаук і наші центри. Чи буду я зараз боротися, щоб уже в цьому році або на початку наступного вони переходили до ПМГ? Так, ми будемо відпрацьовувати, але якщо це не відбудеться, я не буду вважати це для себе поразкою.
Головне — стабілізація з ПМГ, щоб було зрозуміло, хто що отримує. За місяць, який я вже провів на посаді міністра, розумію, що по ПМГ ми заходимо вже в 2022 рік по аналогії з 2021-м. Тарифи будуть переглянуті, скореговані, але вони не будуть прораховані так, як би я це хотів. Бо технічно ми не можемо цього зробити. Розрахунок тарифів для ПМГ 2023 року ми розпочнемо вже влітку.
Оскільки бюджетний процес це вже зараз передбачає, для мене зараз є пріоритетом завести в бюджет України ПМГ, щоб вона була затверджена законом і розпочала діяти з 1 січня 2022 року. Притому що є велика кількість ризиків, плюсів/мінусів, але якщо ПМГ прийнята в бюджеті, тоді люди розуміють, що треба закладати в обласні бюджети й ОТГ для того, щоб підтримати лікарні. Бо ми приймали тільки на 1 квітня, і не розуміли, які тарифи. Через 3 місяці ми маємо великі проблеми, які регулюємо в ручному режимі оперативно”, заявив Ляшко.
Із заборгованих ПМГ 6,5 млрд грн, за словами міністра, наразі повернуто 3,25 млрд грн. Щодо решти — питання обговорюється.
“В нас були перемовини з Сергієм Марченком. І ми чітко розуміємо як повернути і де взяти ці кошти. Зараз в конкретний момент часу нам не критично, щоб ці кошти там з’явились. Але вони можуть знадобитися будь-коли”, заявив Ляшко.
Нагадаємо, раніше Ляшко розповів про ситуацію з киснем і опорними лікарнями в Україні. Міністерство охорони здоров'я України використовує літній період затишшя для підготовки опорних лікарень і забезпечення централізованим киснем до нової хвилі коронавірусу, яка очікується восени.
Також в Україні проаналізують біологічний матеріал, зібраний під час спалаху коронавірусу в березні-квітні, на предмет наявності в ньому штаму "Дельта", повідомив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.
В Україні впала захворюваність на COVID-19, тому близько половини ковід-лікарень закривають, принаймні до осені, повідомляє Національна служба здоров'я України.
Рівень захворюваності в Україні продовжує знижуватися. Наразі кількість зайнятих ліжок становить близько 19%. Із 510 медичних закладів, що лікували пацієнтів із коронавірусом, залишать 250.