Холодницькому не сподобався "викид" від Авакова щодо "чорної бухгалтерії": міністра допитає НАБУ

Поділитися
Холодницькому не сподобався НАБУ має намір допитати Арсена Авакова
Головний антикорупційний прокурор України проти того, щоб кримінальні провадження "перетворювали на серіали" ті, кому це може бути вигідно.

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) допитає міністра внутрішніх справ Арсена Авакова в якості свідка після того, як він повідомив про виявленя в МВС нових аркушів "чорної бухгалтерії" Партії регіонів.

Допитати Авакова планують наступного тижня, повідомив керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) Назар Холодницький.

"Мені не подобаються дозовані викиди інформації. Таке враження, що ми знову перетворюємо провадження в серіали. Цього не треба і не можна робити. Тобто в необхідний час, в потрібний момент через чотири місяці з'являються нові й нові сторінки, що може свідчити, що хтось комусь дозовано видає", - сказав він в коментарі телеканалу "112.Україна".

Аваков напередодні у своєму Facebook повідомив про те, що МВС "виявило оригінали" декількох аркушів так званої "чорної бухгалтерії" Партії регіонів і передало їх в НАБУ. У бюро пізніше ввечері підтвердили їх отримання.

У свою чергу Холодницький зазначив, що в переданих документах "чотири нових листа", але їх ще не бачив.

Як відомо, все почалося з того, що колишній перший заступник голови СБУ Віктор Трепак передав у НАБУ пакет документів "чорної каси" Партії регіонів, що підтверджують систематичні виплати Партією регіонів готівки ряду політиків і громадських діячів. За його словами, мова йде приблизно про $ 2 млрд, виданих за різного роду послуги депутатам, міністрам, суддям, членам ЦВК, політологам та журналістам.

В інтерв'ю DT.UA Трепак розповів, що матеріали "чорної бухгалтерії" ПР дають можливість проаналізувати зв'язки представників нинішньої влади з попередниками і їх відносини безпосередньо під час протестів на Майдані.

Пізніше Трепак зазначив, що стурбований практикою вибіркового оприлюднення прізвищ, які фігурують у цих документах.

Як писало DT.UA у статті "Ukrainian papers", історія з "чорною бухгалтерією" ПР могла б перерости в грандіозний антикорупційний процес, якби в Україні не було такої кількості охочих забалакати або замовчати цю тему.

Як відомо, все почалося з того, що колишній перший заступник голови СБУ Віктор Трепак передав у НАБУ пакет документів, які підтверджують систематичні виплати Партією регіонів готівки ряду політиків і громадських діячів. За його словами, йдеться приблизно про 2 млрд дол., виданих за всілякі послуги депутатам, міністрам, суддям, членам ЦВК, політологам та журналістам.

Під час розмови з DT.UA, яка передувала візитові в НАБУ, генерал Трепак дав зрозуміти: в документах, які він має і які охоплюють п'ятирічну історію тіньових виплат ПР, є певні прогалини. Очевидно, він попередив про це й голову НАБУ Артема Ситника, якому передав папери. Інформація про існування додаткових фрагментів "чорної каси" підтвердилася через кілька днів, коли депутат Сергій Лещенко опублікував у виданні "Українська правда" один із "пазлів", котрих бракувало.

Як припускає DT.UA, взимку й навесні 2016 р. кілька осіб отримали фрагменти з "амбарної книги" ПР. Очевидно, генерал Трепак викликав в ініціаторів кампанії найбільшу довіру, оскільки саме він отримав левову частку документів. Також очевидно, що, крім переданих Трепаком у НАБУ та опублікованих Лещенком документів, є ще кілька "пазлів, котрих бракує", прихованих у надійному місці або розісланих іншим людям. Власники паперів можуть, у перспективі, опублікувати їх або використати для шантажу фігурантів, якщо експертиза підтвердить справжність документів.

Утім, очікується, що неповноту картини можуть заповнювати й фейковими списками. Тепер же відомо, які вони на вигляд. Парад фейків може послужити не тільки зведенню політичних рахунків, а й дискредитації у громадській свідомості справи про саму "амбарну книгу".

Одне слово, "амбарна книга" ризикує перетворитися на "книжковий амбар". Тему зацікавлені забалакати, як мінімум, усі політичні сили, причому як ті, котрі були реципієнтами донорів від ПР, так і ті, котрі мають такі книги.

Теоретично, інформація з "чорних" відомостей ПР може послужити підставою для порушення низки кримінальних справ. Однак перспективи розгляду цих справ у суді видаються доволі туманними.

По-перше, прогалини в матеріалах можуть завадити слідству скласти повну картину того, що відбувалося. По-друге, Національне антикорупційне бюро почало розслідування з процесуальної помилки. За інформацією DT.UA, Віктор Трепак передав документи голові бюро Артему Ситнику о 14.00 у п'ятницю, 27 травня. За законом, НАБУ мало зареєструвати провадження у цій справі, максимум, упродовж 24 годин з моменту отримання матеріалів. Однак, згідно з офіційною інформацією від НАБУ, провадження запустили лише після полудня наступного понеділка, 30 травня. І навіть якщо Ситник тепер нарікає, що документи надійшли наприкінці робочого дня п'ятниці, а зареєстровані в найближчий після цього робочий день, це не знімає питання: в якому статусі перебували документи з п'ятниці по понеділок, де вони зберігалися, хто їх бачив і вивчав?

Юристи вже тепер розходяться в думках щодо процесуальної ваги цих документів. Одні вважають їх чимсь на кшталт "чужої електронної пошти", інші припускають, що, за умови якісного й професійного розслідування, документи можна використати як докази у корупційних справах.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі