Абсолютна більшість українських вчених (86%) вважають, що вони повинні займатися популяризацією науки (читати відкриті лекції, видавати статті в ненаукових журналах, давати коментарі для ЗМІ, брати участь у телепрограмах тощо), свідчать дані опитування Соціологічної групи "Рейтинг".
Тільки 5% висловили протилежну думку, і 9% не змогли відповісти на це питання.
У свою чергу, 45% заявили, що особисто займаються популяризацією науки (21% – постійно, 24% – час від часу). Більше половини відповіли, що не ведуть такої діяльності. Чим більше науковий стаж і вище науковий ступінь респондента, тим частіше опитані займаються популяризацією науки.
85% серед тих, хто заявив, що мав досвід популяризації науки, стверджують, що робили це на громадських засадах, і лише 6% відповіли, що отримували за таку діяльність винагороду. У той же час, 41% всіх опитаних вчених вважають, що подібна робота повинна оплачуватися, 37% сказали, що її потрібно робити на громадських засадах, 22% не змогли визначитися.
Половина опитаних заявили, що наукова установа, в якій вони провадять свою діяльність, заохочує їх участь в різних формах популяризації науки, 35% сказали протилежне, 14% не змогли відповісти.
Опитування проводилося Соціологічною групою "Рейтинг" серед 1000 вчених з 35 наукових установ у п'яти містах (Київ, Харків, Дніпро, Одеса, Львів). Дослідження проведено 4 - 30 вересня 2017 року на замовлення Громадського об'єднання "Форум українського партнерства".
За даними опитування Соціологічної групи "Рейтинг", у вересні 2017 року хотіли б, щоб їх діти або онуки навчалися за кордоном, 70% українців. 55% опитаних сказали, що серед їхніх знайомих є ті, чиї діти навчаються за кордоном. 45% сказали, що серед їхніх близьких таких осіб немає.