Міністр оборони України Олексій Резніков сумнівається, що Росія наважиться на велике вторгнення в Україну, яке прогнозують взимку, заявив він під час інтерв'ю виданню "Голос Америки".
"Не вірю в це. Тому що давайте не забувати: ми за 8 років цієї війни навчилися захищатись. Наші Збройні сили на високому рівні, особливо Сухопутні війська. Я мав честь з генералом Залужним головнокомандуючим чотири дні провести в ООС, спілкуватись з командирами, з солдатами бути в окопах. Там настрій абсолютно бойовий, впевнений в собі, люди вміють захищати країну, - заявив Резніков. - Давайте не забувати: в нас 400 000 чи більше ветеранів, які пройшли через цей фронт і готові стати, якщо не дай Боже, захищати свою землю. Тому такого легкого проходу, як це було 2014 році, не буде вже. Сьогодні люди знають що таке пролита кров і як проливати кров ворога теж знають і вміють це робити".
Він не став заперечувати, що не лише українська розвідка підтверджує зосередження російських військ біля нашого кордону. Це роблять і у США, і в Європі. Дані щодо цього однакові, проте оцінки можуть бути різними.
"Ми не панікуємо, бо за 8 років цієї війни звикли до загрози. Відповідно, ми сприймаємо це більш спокійно тому що ми просто вже готові, а для них це так стало трохи неочікувано. Вони вважають що дані свідчать про зростання ризиків і я з ними погоджуюсь, бо є ознаки ескалації, - зазначив Резніков. - Для нас важливо, що нарешті вони почали бити на сполох публічно і завдяки в тому числі засобам масової інформації, Washington Post, Politico та іншим, це привернуло увагу всього світу. Навіть в складній ситуації я шукаю позитив. В загрозі я бачу позитив що це привернуло увагу цивілізованого світу і зараз починається реакція, яка дає нам шанс продемонструвати агресору, що ціна цієї агресії для нього буде непомірною".
Загроза вторгнення Росії в Україну висока. Наші джерела називають два ймовірних часових відтинки, коли це може статися. На відміну від бравурних і шапкозакидацьких публічних коментарів української влади, американські партнери "вкрай стурбовані" "незвичним переміщенням" російських військ поблизу кордонів України та проводять термінові консультації зі своїми союзниками. Однак навіть формально оновлене стратегічне партнерство Києва і Вашингтона не дає відповіді на головне запитання. Яке? Читайте статтю Тетяни Силіної "Відкрите питання: як Америка захищатиме Україну від Путіна?".