Виконавчий директор АМУ заявив, що не можна весь бізнес звільняти від податків. Потрібен індивідуальний підхід до територій

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Ті, хто в тилу і не сплачує сьогодні податки, крадуть майбутнє нашої країни воюючої армії та сиріт.

Замість того, щоб підійти вибірково до різних типів територій, в Україні звільняють весь малий та середній бізнес від податків. Це є недоцільним і може мати негативні наслідки для бюджету країни. Про це читайте в інтерв'ю Інни Ведерникової, редакторки відділу політики ZN.UA «Переселенці, як і економіка, мають стати частиною нашої перемоги» – виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан.

«Як і території, переселенці різні: одним потрібна допомога у всьому, інші за все платять. Ось, наприклад, переселенець із рюкзаком із Києва. Вирвавшись із підвалу, знімає дороге житло, купує речі, ходить по ресторанах, їсть, стрижеться та інше. З цього заробляє місцевий бізнес тих самих Чернівців, і це чудово. Але бізнес не сплачує податки, не сплачує легально, його законом звільнили. І квартири здають у Чернівцях по 1500 доларів також без податків. Без податків, які потрібні зараз більше, ніж будь-коли раніше, адже на значній території бізнес знищено, а треба забезпечувати армію та зберегти людей, які потрапили до епіцентру військових дій», - розповідає Слобожан.

У деяких регіонах бізнес почав отримувати прибуток, якого раніше ніколи не бачив, але через неякісні рішення центральної влади та масову міграцію надходження від податків впали.

«Мені одному здається, що ті, хто не сплачує сьогодні податки, крадуть майбутнє нашої країни, крадуть у воюючої армії та сиріт? У місцевого самоврядування щомісячна потреба лише за захищеними статтями, насамперед із виплат зарплат вчителям та іншим бюджетникам — 32 мільярди гривень. Але після всіх земельних та податкових нововведень у місцевої влади на сьогодні залишилося в колишній ставці лише одне джерело доходу — ПДФО, але через масові міграції надходження від нього катастрофічно впали. Вже є дефіцит на певні групи товарів, нестача пального, хоча на звичайне життя та функціонування — поки що ресурсів у цієї групи муніципалітетів вистачає», - додав він.

Ситуація багато в чому нагадує період кризи, пов'язаної з коронавірусом.

«Зараз, як і тоді, податковий і земельний комітети парламенту мають проблему тиску окремих лобістів, які під шумок, прикриваючись війною, вирішують свої особисті завдання ціною державних. Ініціюється низка законопроектів, норми яких негативно впливають на економіку. Системних пропозицій бізнесу залишатися в Україні з перспективою і на повоєнний розвиток поки що немає. Тим не менш, я сподіваюся, що в результаті наші пропозиції врахують, і центральна влада продовжить допомагати муніципалітетам і з ВПО, і з виплатою зарплат бюджетникам, і створення умов для економічного розвитку», - уточнив він.

Нагадаємо, що прем'єр-міністр цього тижня озвучив дев'ять пріоритетних напрямків роботи уряду у всіх сферах. Йдеться про «Нову економічну політику»: скорочення податків, повну дерегуляцію бізнесу, скасування імпортного ПДВ та ввізного мита. Що, на думку Шмигаля, дасть потужний ефект та перезапустить економіку.

Слобожан прокоментував заяву прем'єра: «Це важливе і дає позитивний сигнал. На перспективу. Але не менш важливо оперативно забезпечити реалізацію задекларованих цілей, що можливе виключно у співпраці з громадами. А це щоденна комунікація з місцевою владою та розробка чітких механізмів реалізації для кожного погодженого раніше рішення. Якої до сьогодні, на жаль, немає. Інакше не було б наведених мною вище прикладів».

За місяць війни у нас позначилося чотири типи територій. Тил, що знаходяться на лінії фронту міста, обложені міста, а також окуповані громади. Це різні моделі реальності, отже, і системи функціонування.

Як пов'язати розірвану на частини країну в єдиний організм, який працюватиме безперебійно на перемогу? Чи має наша держава спільну стратегію забезпечення тилу та утримання економіки? Що потрібне для того, щоб вона запрацювала?

Читайте також інші матеріали Інни Ведернікової.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі