Працівники уранових шахт Східного гірничо-збагачувального комбінату Кіровоградської області, які три доби блокували чотири автодороги, призупинили акцію протесту через інформацію про можливе відновлення роботи підприємства з 4 січня, повідомив голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець.
"Станом на 17.00 на трасах біля Кропивницького в напрямках Києва, Миколаєва, Кривого Рогу, Олександрії відновлено рух транспорту. Трудовий колектив ДП «СхідГЗК» призупинив акцію протесту через інформацію про можливе відновлення роботи підприємства з 4 січня", - йдеться в повідомленні.
Волинець зазначив, що учасники протесту залишаються на локаціях в очікуванні новин від адміністрації підприємства.
За його словами, якщо буде документальне підтвердження відновлення роботи підприємства з 4 січня 2021 року, і, як анонсувалося, на запуск роботи ДП виділять 220 млн грн, люди роз'їдуться по домівках. В іншому випадку, повернуться до протестних дій.
Відзначимо, що на сайті СхідГЗК з'явився наказ генерального директора ДП № 422 від 23 грудня 2020 року «Про відновлення роботи Інгульської, Новокостянтинівської, Смолінської шахт ДП« СхідГЗК ». У документі сказано, що ведення гірничих робіт на шахтах буде відновлено в першу зміну починаючи з 4 січня 2021 року.
⚠️ Станом на 17.00 на трасах біля Кропивницького у напрямку Києва, Миколаєва, Кривого Рогу, Олександрії відновленій рух...
Опубліковано Михайло Волинець Середа, 23 грудня 2020 р
Нагадаємо, протести працівників уранових шахт Східного гірничо-збагачувального комбінату поновилися з понеділка. Гірники "СхідГЗК" перекрили дороги національного значення, протестуючи проти призупинення роботи уранових шахт і невиплати зарплат. Акція оголошена безстроковою, до виконання вимог гірників.
Аналогічна акція протесту відбулася 16 грудня. Після неї борги перед шахтарями були частково погашені.
9 грудня працівники ДП "Схід ГЗК" страйкували в Києві.
Шахти Смолінська, Інгульська та Новокостянтинівська з 7 грудня вивели в простий. У профспілці заявили, що припинення роботи шахт призведе до банкрутства підприємства на початку 2021 року, а також до екологічної катастрофи в регіоні.