Генеральна асамблея ООН ухвалила посилену резолюцію, що стосується мілітаризації окупованого Криму.
У ній міститься підтримка Кримської платформи, повідомляє міністр закордонних справ Дмитро Кулеба у Twitter.
"Генасамблея ООН схвалила посилену резолюцію щодо мілітаризації Криму. Вона містить важливу підтримку Кримської платформи, закликає Росію припинити перекидання на півострів зброї та військових, припинити порушення свободи мореплавання у Чорному та Азовському морях", - зазначив Кулеба.
Генассамблея ООН схвалила посилену резолюцію щодо мілітаризації Криму. Вона містить важливу підтримку Кримської платформи, закликає РФ припинити перекидання на півострів зброї та військових, припинити порушення свободи мореплавства у Чорному та Азовському морях 1/2
— Dmytro Kuleba (@DmytroKuleba) December 9, 2021
Кримська платформа — це дипломатична ініціатива України, яка має стати постійним міжнародним консультативно-координаційним механізмом для повернення окупованого Криму.
Перший саміт Кримської платформи відбувся 23 серпня у Києві.
У ньому взяли участь представники 46 держав, НАТО, ЄС, Ради Європи та ГУАМ. За підсумками саміту вони підписали Декларацію, закріпивши статус Кримської платформи як консультаційно-координаційного формату деокупації півострова. Підписанти погодилися з необхідністю посилення тиску на Росію, зокрема санкційного.
Зусилля російської дипломатії та спецслужб спрямовані на зрив саміту. Докладніше – у статті Володимира Кравченка "Як Путін вставляє палиці у Кримську платформу".
Про те, що Україна розраховує домогтися за допомогою нового формату – в інтерв'ю заступника постійного представника президента України в АРК Тамілою Ташевою "Ключове для мене – що буде після саміту Кримської платформи" для читачів DT.UA.