Гризлов просуває особливий статус для Донбасу за "формулою Штайнмайера"

Поділитися
Гризлов просуває особливий статус для Донбасу за "формулою Штайнмайера" Особливий статус Донбасу обговорюється за формулою Гризлова-Штайнмайера © DT.UA
Кремль вимагає, щоб "повноваження обраних на виборах у Донбасі за окремим законом осіб не були припинені в 2017 році, як це передбачено конституційною реформою для всієї України".

Донбас має законодавчо отримати особливий статус на постійній основі за формулою, запропонованою міністром закордонних справ ФРН Франком-Вальтером Штайнмайєром, заявив журналістам представник РФ на переговорах з врегулювання на сході України Борис Гризлов у середу, 27 січня.

"Голосування за Конституцією України має бути жорстко пов'язане з одночасним ухваленням поправок до статті 1 та 10 закону про особливий статус для додання особливого статусу постійної основи по формулі Штайнмайера, - зазначив Гризлов. Редакція цих поправок в закон про особливий статус має бути погоджена на Контактній групі".

При цьому, за словами Гризлова, в Конституції України потрібно юридично закріпити, що "повноваження обраних на виборах у Донбасі за окремим законом осіб не будуть припинені у 2017 році, як це передбачено конституційною реформою для всієї України".

Він також відзначив необхідність пошуку юридичної формули, яка гарантує, що перехідні положення Конституції України будуть "відсилати саме до чинної редакції статей 2-9 закону про особливий статус і заново узгоджених на Контактній групі редакціях статей 1 і 10".

"Цю формулу слід закріпити в Конституції України", - сказав Гризлов.

Раніше міністр закордонних справ ФРН Франк-Вальтер Штайнмайер окреслив бачення німецькою стороною найбільш дієвих заходів з деескалації ситуації на сході України. У якості першочергового завдання розглядається ухвалення закону про проведення виборів у Донбасі.

Україна наполягає на повному виконанні Мінських домовленостей Росією. 19 січня уповноважений президента України з мирного врегулювання ситуації в окупованому Донбасі Ірина Геращенко заявила, що проведення виборів у Донбасі можливе лише після того, як російські військові та найманці з РФ залишать територію України.

У свою чергу, в російському МЗС очікують ухвалення закону про особливий статус Донбасу до проведення виборів у так званих "ДНР" і "ЛНР". Раніше представники "ЛНР"у підгрупі з політичних питань тристоронньої контактної групи по Україні заявили про готовність провести місцеві вибори не раніше ніж через 90 днів після вступу в силу закону про амністію для учасників подій у Донбасі.

Як раніше зазначав ZN.UA легітимація підконтрольної в ОРДЛО "самопроголошеної влади" і амністія для учасників подій на частині території Донецької і Луганської областей цікавлять Москву більше, ніж ухвалення змін до Конституції України.

Мова йде про три закони:

- про особливості місцевого самоврядування в ОРДЛО;

- про амністію "учасників подій на частині території Донецької і Луганської областей";

- про вибори в органи місцевого самоврядування в ОРДЛО.

"При цьому Москва наполягає: вибори повинні пройти не пізніше травня, а всі необхідні рішення (у першу чергу, затвердження зазначених вище законів) слід прийняти не пізніше кінця лютого - початку березня", - пише Сергій Рахманін у статті "Здавати, здаватися або давати здачі".

Раніше заступник голови Верховної Ради Оксана Сироїд у своїй статті для ZN.UA роз'яснила, що де-факто "закон про особливий статус Донбасу був прийнятий в українському парламенті за зачиненими дверима 16 січня 2014 року", підписаний Януковичем і "імплементований в лютому 2015 року".

"Закон є, він відповідає Мінським домовленостям, але не відповідає українській Конституції. Тому і потрібні зміни до Конституції, яких Росія від нас так нетерпляче очікує", - пояснює Сироїд.

При цьому слів "особливий статус" у проекті змін до Конституції України в частині децентралізації, який зараз чекає повторного голосування в парламенті, дійсно немає, а от сам особливий статус фактично є – як би його не називали, - пише Оксана Сироїд.

За її словами, занепокоєння російської сторони викликає положення про "Особливості здійснення місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської області" в Перехідних положеннях Конституції. Автор статті зазначає, що перехідні положення, які не мають окреслених часових рамок, - залишаються постійними, навіть якщо вони називаються Перехідними.

Докладніше читайте в статті Оксани Сироїд "Ще раз про особливості "особливостей самоврядування" для видання "Дзеркало тижня. Україна".

За минулий рік політика санкцій Заходу по відношенню до Росії змусила Путіна змінити ставлення до України. 12 січня президент України Петро Порошенко провів зустріч з представником РФ у Тристоронній контактній групі з врегулювання конфлікту в Донбасі Борисом Гризловим у Києві. Для якнайшвидшої реалізації російських планів в Донбасі Путін призначив на Мінські переговори свого найближчого соратника.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі