Гриценко: У рамках міжнародної групи ми підготували пакет рішень щодо повернення Донбасу

Поділитися
Гриценко: У рамках міжнародної групи ми підготували пакет рішень щодо повернення Донбасу Гриценко: Робоча група запропонувала, зокрема, поетапну стратегію розгортання миротворців
Крім мінських і нормандських форматів переговорів існує ще й такий, де напрацьовуються рішення, зазначив екс-міністр оборони.

Закрита робоча група підготувала пакет рішень, які дозволять Україні повернути окуповані території на гідних умовах. Про це в інтерв'ю виданню LIGA.net розповів колишній міністр оборони, лідер партії "Громадянська позиція" Анатолій Гриценко. За його словами, крім мінських і нормандських форматів переговорів існує ще й такий, де напрацьовуються рішення.

"У рамках міжнародної групи ми підготували пакет рішень, які дозволять нам повернути окуповані території на гідних умовах... Це закрита робоча група України, Росії, Франції, Німеччини та США. Періодично збирається в Європі. Крім офіційних переговорів між Волкером і Сурковим, мінських і нормандських переговорів існує ще й такий, де напрацьовуються рішення, які лягають на стіл Меркель, Макрона, Путіна, Порошенка і Трампа", - розповів екс-міністр.

За його словами, у цій групі задіяні колишні й діючі політики та військові, з досвідом роботи на посадах рівня міністрів закордонних справ, міністрів оборони і послів.

Так, робоча група запропонувала поетапну стратегію розгортання миротворців: місія чисельністю 30-40 тисяч військових, 5-6 тисяч цивільних. Передбачається, що виконання плану займе від трьох до п'яти років.

"Місцеві вибори, про які найчастіше говорять - це заключний етап. Перед тим є більш складні. Найперше завдання – перекрити кордон, нами нині не контрольований. Має бути проведено розмінування, виведено рубль та запроваджено гривню, як основну валюту. Розформувати два армійських корпуси і фейкові державні структури. Потрібно створити умови, у т.ч. майново-юридичні, для повернення біженців-переселенців. Відновити системи життєзабезпечення, громадський порядок", - зазначив політик.

Він також додав, що ці напрацювання можуть бути задіяні тільки після завершення президентських виборів в Україні: "У нинішньої влади залишилося менше року. Потрібно мати повноваження, щоб зробити свою частину роботи. Крім того, влада має бути договороздатною, тримати слово. З нинішньою владою про довгострокові плани розмовляти вже не хочуть".

За словами Гриценка, Україна, в свою чергу, має провести амністію – "вичленувати тих, хто скоїв тяжкі злочини й тих, хто пасивно пішов на поводу".

На коментар журналіста про те, що це "чудовий план, за винятком позиції Росії" Гриценко відповів наступне: "По-перше, в будь-яких форматах ми повинні відстоювати свої національні інтереси. По-друге, відновлення справедливості вигідно для всього світу. Путін створює проблеми в Сирії і Великій Британії, генерує дестабілізацію по всьому світу. Зараз санкційний удар по Росії дійшов до найближчих олігархів з оточення Путіна. Важливо, щоб наша влада концентрувалася на державних цілях і користувалася довірою всередині країни та зовні – тоді наш голос почують і вороги, і партнери".

Раніше спеціальний представник США у справах України Курт Волкер заявив про те, що російськомовні жителі Донбасу хочуть, щоб регіон повернули Україні, що повністю суперечить риториці Кремля. Дипломат зазначив, що таке бажання висловлювали всі люди, з якими він спілкувався під час відвідування східного регіону.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі