60% людей на окупованих територіях хочуть повернутися в Україну – Аваков

Поділитися
60% людей на окупованих територіях хочуть повернутися в Україну – Аваков Аваков представив стратегію "поступових кроків" © МВС України
Ще 20% жителів окупованих території вагаються.

Очільник МВС Арсен Аваков під час ІХ Національного експертного форуму розповів про настрої серед населення тимчасово окупованих територій. За відомостями Авакова, 60% жителів окупованих територій хочуть повернутися в Україну, 20% – бояться перехідного періоду, а ще 20% – хочуть в Росію, повідомляє прес-служба МВС.

Міністр також представив проект реінтеграції та деокупації Донбасу, який складається з "механізму поступових кроків" і є одним із варіантів вирішення ситуації в рамках миротворчої місії.

"Розглянемо "механізм поступових кроків" на прикладі окупованого району міста Горлівки. Наприклад, з міста Горлівка, виводяться всі бандформування, туди заходять українські прикордонники разом з миротворцями, стають на кордоні району, а також представник юстиції України. Він оголошує за українськими законами вибори в місцеві ради. І ми маємо отримати українську владу на місцях. Ніяких виборів під прицілом, тільки присутність блакитних шоломів та українських поліцейських сил. Після цього починається друга фаза – фаза відновлення якості життя на окупованих територіях. Відновлення нормальної освіти, громадянських прав, документів, відновлення інфраструктури", – пояснив стратегію міністр внутрішніх справ.

Аваков також додав, що після повернення територій Україні доведеться відразу вирішувати питання гуманітарного розмінування та екологічної катастрофи, спровокованої затопленням великої кількості шахт.

Читайте також: Міжнародний тиск змусить Росію піти на розміщення миротворців у Донбасі - Клімкін

Додамо, що на думку експертів, Росія має довгострокові наміри поглинути окуповані території. Про це свідчить поступова інтеграція цих територій в російський громадський і економічний простір.

Детальніше про протидію агресивній стратегії Кремля читайте у матеріалі Олени Снігир "Російський експансіонізм у Молдові, Грузії і Україні: паралелі й відмінності" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі