ГПУ звинуватила 50 суддів у Криму у держзраді

Поділитися
ГПУ звинуватила 50 суддів у Криму у держзраді Санкція ч. 1 ст. 111 КК України (державна зрада) передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 10 до 15 років © Ведомости
Обвинувачені посадові особи скоїли злочин, порушивши присягу судді у відповідності зі статтею 65 Конституції України та частину 1 статті 111 КК України "державна зрада".

Головний військовий прокурор Анатолій Матіос підписав повідомлення про підозру ще 50 суддям Криму і міста Севастополя, повідомляє прес-служба Генпрокуратури.

"Об'єктивна сторона скоєного ними злочину полягає в тому, що вони, будучи громадянами України, обіймаючи посади суддів, маючи достатній рівень освіти для розуміння факту окупації Російською Федерацією території Криму .... в порушення вимог статті 65 Конституції України, порушуючи присягу судді, з початку тимчасової окупації, приблизно з 16 березня 2014 року і досі, використовуючи теоретичні знання і практичні навички, отримані в Україні, здійснюють правосуддя від імені Російської Федерації за російським матеріальним і процесуальним правом як судді незаконно створених на тимчасово окупованій території України судових органів", - зазначають у прокуратурі.

Генеральна прокуратура України розслідує злочин, передбачений частиною 1 статті 111 Кримінального кодексу України (державна зрада), скоєний суддями Криму і міста Севастополя.

Читайте також: ГПУ допитала високопосадовців, відповідальних за здачу Криму

У травні 2015 повідомили про підозру у вчиненні державної зради 276 кримським суддям.

У липні В Генпрокуратурі повідомили про направлення до Верховного Суду України 276 повідомлень про надання згоди на затримання кримських суддів.

16 березня 2014 року за військової і політичної підтримки Росії в Криму відбувся неконституційний і не визнаний світом "референдум про самовизначення Криму". За твердженням самопроголошеної кримської влади, 96,77% тих, хто взяв участь у голосуванні, висловилися за приєднання Криму до Росії.

21 березня 2014 року президент Росії Володимир Путін підписав закон про "приєднання Криму й Севастополя до Росії на правах суб'єктів федерації".

Верховна Рада України офіційно оголосила початком тимчасової окупації Криму 20 лютого 2014 року. Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу ввели низку економічних санкцій стосовно Москви. Росія заперечує окупацію півострова і називає це "відновленням історичної справедливості".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі