У Генеральній прокуратурі України закликають внести зміни до закону "Про Державне бюро розслідувань", інакше з 1 березня 2016 року може бути зупинено розслідування справ про злочини проти активістів Революції гідності і справ високопоставлених чиновників.
"З тими формулюваннями, з якими був ухвалений цей закон ("Про Державне бюро розслідувань" - ред.) з 1 березня ми можемо припинити розслідування справ Майдану і справ високопоставлених чиновників", - заявив начальник управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України Сергій Горбатюк в ході наради з антикорупційних розслідувань за участю силових відомств.
Він закликав на наступній сесії Верховної Ради внести зміни в цей закон і запропонував сприяння Генпрокуратури у розробці відповідного законопроекту.
За словами Горбатюка, саме Державне бюро розслідувань як орган "створено тільки для того, щоб звітувати перед Європою, що ми його створили, оскільки виписаний законопроект не є досконалим і не несе в собі навантаження, які повинен нести цей орган".
Зокрема він нагадав, що в останній момент із закону були прибрані без будь-якого обговорення норми про розслідування діяльності злочинних організацій, вбивств.
"Воно (Держбюро розслідувань - ред.) стає насправді порожнім органом, що його реально треба допрацьовувати", - сказав Горбатюк.
Розслідування більшості кримінальних справ за фактом кривавих злочинів, скоєних проти учасників Майдану, зупинене, тому що більшість підозрюваних втекли з країни. Про це йдеться у листі голови антикорупційного комітету Верховної Ради Єгора Соболєва до голів парламентських фракцій, яке було направлено в грудні минулого року.
Детальніше про ситуацію з розслідуванням злочинів проти Євромайдану читайте у статті Євгенії Закревської "Зворотний бік очевидності" у свіжому випуску "Дзеркала тижня".