"Угода зі слідством можлива, коли в цьому існує службовий чи державний інтерес. Зокрема, він дозволяє розкрити велику мережу зловмисників, або отримати більшу необхідну для слідства в цей момент інформацію. Пан Рубан не пропонує нових ідей і доказів, які б вивели нас на невідомі нам факти. Якщо пан Рубан готовий говорити про інших учасників змови, про керівників, юридично не доведених нами, то таке співробітництво може бути встановлене", - сказав Луценко.
Він зазначив, що пропозиція про угоду надійшла вже тоді, коли розслідування справи було завершене і його матеріали були передані на ознайомлення обвинуваченим і до передачі справи в суд такий документ не може бути підписаний.
Також генпрокурор додав, що Рубан в суді може повідомити про визнання своєї провини, чим сильно спростить судову тяганину.
Що стосується Надії Савченко, яка обвинувачується у тій же справі, то від неї, за словами Луценка, ніяких пропозицій про співпрацю не надходило.
Раніше адвокат Рубана Валентин Рибін повідомив, що його підзахисний погодився ініціювати угоду зі слідством і запропонував індивідуальний обмін на двох українських військових, які перебувають у полоні з часів Іловайського котла.
Керівника Центру визволення полонених "Офіцерський корпус" Володимира Рубана затримали на контрольному пункті в'їзду-виїзду "Майорське" 8 березня. Під виглядом переселенця він намагався провезти на підконтрольну Україні територію партію зброї, захованої в меблях.
Рубану повідомили про підозру за ч. 1 статті 263 КК (незаконне поводження зі зброєю), ч. 1 статті 14 (готування до злочину), ч. 3 статті 258 (терористичний акт). Зокрема, він підозрюється у спільній з Надією Савченко підготовці теракту в урядовому кварталі, атаки на парламент та вбивства держдіячів. Шевченківський райсуд Києва заарештував Рубана на два місяці без права внесення застави.
Докладніше читайте в матеріалі DT.UA: "Мирний парламентер і підозрюваний "терорист": що відомо про арештованого Рубана?".