ГПУ почала передавати справи до НАБУ

Поділитися
ГПУ почала передавати справи до НАБУ Ситник сподівається, що ГПУ забере передані справи назад
Справи з Різницькій на Сурікова перевозять щодня.

Директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник повідомив про початок прийому НАБУ кримінальних проваджень, зареєстрованих Генеральною прокуратурою України.

"Справи... везуть. Я не можу повідомити точну кількість переданих на даний момент справ, але вони передаються щодня", - розповів Ситник в інтерв'ю "Українським новинам", опублікованому в четвер, 30 листопада.

У той же час, він висловив упевненість, що після того, як набудуть чинності поправки до Кримінально-процесуального кодексу, НАБУ поверне справи до ГПУ.

"На сьогоднішній день оприлюднено закон, який говорить, що справи, які були відкриті ГПУ до створення НАБУ, залишаються в Генпрокуратурі. У той же час, ця правка не набула чинності, і у Генпрокуратури є законні підстави передавати нам ці справи. Але, очевидно, що коли ця правка набуде чинності, розслідування цих справ продовжить ГПУ", - пояснив директор НАБУ.

23 листопада генпрокурор Юрій Луценко заявив, що НАБУ відмовляється приймати справи в ГПУ. За словами Луценка, у нього накопичилися десятки відмов Бюро брати до свого провадження ті чи інші матеріали по тих чи інших злочинам.

У НАБУ, в свою чергу, закликали генпрокурора не спекулювати на цій темі. У відомстві вказали на ризики, які провокує передача тисяч недорозслідуваних справ Бюро, штат детективів якого складає близько 200 осіб, підкресливши при цьому, що підстав не приймати справи у них немає.

Нагадаємо, що 20 листопада Генеральна прокуратура втратила право починати розслідування. За перехідними положеннями КПК, частина справ повинна перейти до НАБУ, інша – до Державного бюро розслідувань (ДБР), яке мало почати функціонувати з 20 листопада, але досі не функціонує. У НАБУ ж заявили про те, що просто не зможуть впоратися зі "спадщиною прокуратури".

Тим часом, схвалена Верховною Радою правка 176 до проекту закону №6232 скасовує тимчасове обмеження у два роки на розслідування ГПУ корупційних справ колишніх урядовців, розпочатих до створення НАБУ. Вона чітко визначає, що ГПУ повинна закінчити слідство самостійно, скільки б ще часу це не вимагало. Мета правки - не дати заблокувати роботу НАБУ старими і безнадійними справами Генпрокуратури.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі