У Ситника закликали Луценка не спекулювати на темі передачі справ з ГПУ до НАБУ

Поділитися
У Ситника закликали Луценка не спекулювати на темі передачі справ з ГПУ до НАБУ У НАБУ висловили жаль, що ГПУ з її ресурсами так і не змогла розслідувати справи про корупцію
У НАБУ не бачать підстав не приймати справ від ГПУ, але оцінюють пов'язані з цим ризики.

Передача кримінальних проваджень, зареєстрованих до грудня 2015 року Генеральною прокуратурою, Національному антикорупційному бюро створить ризики для поточних розслідувань справ щодо топ-корупціонерів, але в Бюро не вбачають підстав не приймати зазначені справи.

"Враховуючи те, що у зв'язку з закінченням повноважень слідчих органів здійснювати розслідування, законом передбачена передача НАБУ підслідних йому проваджень, зареєстрованих до грудня 2015 року, Національне бюро не бачить підстав не приймати матеріали таких проваджень від Генеральної прокуратури України", - сказано в повідомленні, поширеному прес-службою НАБУ увечері в четвер, 23 листопада.

Разом з тим, у НАБУ звернули увагу, що обсяг зареєстрованих ГПУ справ не відповідає кількості детективів Бюро, і висловили жаль, що прокуратура та інші слідчі органи, володіючи істотним кадровим ресурсом, не змогли розкрити ці справи.

"Людський ресурс Національного бюро, детективи якого поєднують функції слідчих і оперативників, а більшість слідчих дій здійснюють виключно своїми силами, непорівнянні з ресурсами органів прокуратури, які здійснювали попереднє розслідування за оперативного супроводу органів внутрішніх справ, СБУ, фіскальної служби тощо. Звичайно, шкода, що Генеральна прокуратура, маючи такі потужні ресурси, не змогла забезпечити повне і швидке розслідування цих проваджень протягом останніх двох років", - зазначили в НАБУ.

У Бюро констатували, що передача матеріалів кримінальних проваджень сповільнить хід розслідування справ, як відкритих НАБУ, так і отриманих від Генпрокуратури.

"Абсолютно очевидно, що передача такої кількості справ за короткий проміжок часу (за попередніми підрахунками йдеться про кілька тисяч) у провадження близько 200 детективів НАБУ загальмує хід розслідувань. Крім того, при таких обставинах, у першу чергу, можуть постраждати інтереси потерпілих та інтереси держави", - сказано в повідомленні.

У зв'язку з цим Бюро "оцінює всі можливі ризики, пов'язані з передачею справ від Генпрокуратури, і найближчим часом надасть свої пропозиції щодо їх мінімізації".

НАБУ закликало генерального прокурора Юрія Луценка, українських політиків і експертів утриматися від спекуляцій на цій темі і працювати в конструктивному руслі.

Раніше в четвер генпрокурор Юрій Луценко заявив, що НАБУ відмовляється приймати справи в ГПУ.

За словами Луценка, у нього накопичилися десятки відмов Бюро брати до свого провадження матеріали щодо тих чи інших злочинів.

Нагадаємо, що 20 листопада Генеральна прокуратура втратила право починати розслідування. За перехідними положеннями КПК, частина справ повинна перейти до НАБУ, інша – до Державного бюро розслідувань (ДБР). На минулому тижні народні депутати не включили до порядку денного законопроект, що передбачає продовження функцій для слідства прокуратури до 1 січня 2019 року.

ДБР повинно було почати функціонувати з 20 листопада, але досі не функціонує. У НАБУ ж заявили про те, що просто не зможуть впоратися зі "спадщиною прокуратури".

Тим часом голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін повідомив у своєму блозі на УП про те, що проголосовану правку 176, яку депутати Олена Сотник і Оксана Сироїд подали до Кримінального процесуального кодексу, виключили з фінального тексту закону №6232, який повинен підписати президент.

Ця правка скасовує тимчасове обмеження у два роки на розслідування ГПУ корупційних справ колишніх урядовців, розпочатих до створення НАБУ. Вона чітко визначає, що ГПУ повинна закінчити слідство самостійно, скільки б ще часу це не вимагало. Мета правки - не дати заблокувати роботу НАБУ старими і безнадійними справами Генпрокуратури.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі