ГПУ оприлюднила запис переговорів про махінації з дозволами на зброю у МВС

Поділитися
ГПУ оприлюднила запис переговорів про махінації з дозволами на зброю у МВС У ГПУ з'ясували, як поліція оформлює дозволи на зброю на підставі підроблених документів © УНІАН
У відомстві, яким керує затятий противник надання громадянам права на "короткоствол", процвітає справжній зброярський лібералізм "для своїх".

Департамент спецрозслідувань Генеральної прокуратури на брифінгу в понеділок, 2 жовтня, оприлюднив записи прослуховування телефонних розмов фігурантів кримінальних проваджень про злочини проти Євромайдану, які під час Революції Гідності займали відповідальні посади в МВС.

За матеріалами "прослушки", продовживши службу в структурі МВС, поліції і Нацгвардії, в 2016 році вони обговорювали дії, що мають ознаки службового підроблення та підроблення документів, повідомляє видання Тексти.org.ua.

В одному із записів чути, як колишній заступник начальника Департаменту громадської безпеки МВС Володимир Гриняк дає вказівку своєму колишньому підлеглому Ігореві Бабичу про те, кому видавати дозволи на зброю, ймовірно, оформлені заднім числом і з іншими порушеннями. Зокрема, Гриняк доручив Бабичу видати дозвіл командувачу Національної гвардії Юрію Аллерову на продаж зброї, купівля якої, очевидно, не була оформлена.

Крім того, Бабич і Гриняк обговорюють, хто писатиме заяви і ставитиме підписи замість Аллерова та інших.

Примітно, що на момент розмови Бабич вже не був підлеглим Гриняка: перший несе службу в Управлінні громадської безпеки НГУ, другий – очолює Департамент превентивної діяльності Національної поліції, який, зокрема, видає дозволи на зброю.

На другому записі Гриняк повідомляє невідомому про наміри забрати дозвіл на зброю для керівника Управління з питань реформування СБУ Івана Мусієнка, що останній, згідно із законодавством, мав зробити особисто.

На третьому записі, Гриняк домовляється про передачу дозволу на зброю начальнику Служби зовнішньої розвідки Вікторові Гвоздю. Зі змісту розмови виходить, що на руках у Гриняка знаходяться документи, видавати які йому в поліції не мали права. Гвоздь, у свою чергу, якийсь час носив пістолет без оформлення відповідного дозволу.

Як повідомлялося, 19 вересня співробітники ГПУ вручили повідомлення про підозру начальнику Департаменту превентивної діяльності національної поліції Ігореві Бабичу та його заступнику Анатолїєві Серединському. Підозра також вручили керівнику групи охорони Департаменту безпеки НАК "Нафтогаз України" Сергієві Поготову.

Під час Революції Гідності всі троє обіймали відповідальні посади в Департаменті громадської безпеки МВС і, за даними слідства, координували дії "Беркута", зокрема, штурм Майдану 18 лютого 2014 року.

Раніше журналісти проекту "Наші гроші" повідомляло, що на посаді глави МВС Арсен Аваков, який неодноразово висловлювався категорично проти надання громадянам права на володіння нарізною короткоствольною зброєю, вручив 2200 одиниць нагородної зброї, значну частину якої отримали не співробітники силових відомств, а чиновники, депутати та їх помічники, прокурори, судді та навіть телеведучі. Цивільним особам дарували не тільки стандартні пістолети "Форт", але і штурмові гвинтівки, автомати, і зброя, зроблена під замовлення.

У свою чергу Аваков повідомив, що на посаді міністра внутрішніх справ роздав 1332 одиниці нагородної зброї співробітникам МВС і СБУ, військовослужбовцем Нацгвардії та ЗСУ, волонтерам, народним депутатам, прокурорам, міністрам, співробітникам Адміністрації президента, РНБО, спортсменам, артистам і журналістам.

Згідно з позицією МВС, підставою для нагородження цивільних осіб зброєю є "особливі заслуги у захисті конституційних прав і свобод людини і громадянина, зразкове виконання службового та громадянського обов'язку, виявлені при цьому честь і доблесть". Обсяг заслуг визначається міністром на власний розсуд.

Восени минулого року президент України Петро Порошенко відповів на електронну петицію і висловився проти вільного володіння зброєю. Він аргументував це тим, що більшість українців виступають проти.

Як писало DT.UA Україна - єдина в Європі держава, в якій досі не вирішено питання законної продажу й носіння вогнепальної зброї. При цьому швейцарський збройовий проект Small Arms Survey оцінив обсяги нелегальної зброї в Україні від 2 до 6 млн. одиниць.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі