Генпрокурор Юрій Луценко заявив про наявність аудіо та відеодоказів того, що керівник центру "Офіцерський корпус" Володимир Рубан контактував із ватажком так званої "ДНР" Олександром Захарченком. Матеріали в цій справі будуть оприлюднені після завершення слідства, зазначив він в ефірі телеканалу Zik.
"У нас є відео, де автомобіль, яким керує Рубан, перетинає нашу КПВВ, заїжджає на територію "ДНР", потім автоматники Захарченка сідають за кермо і в трьох військових частинах Горлівки закладають зброю. Повертаються. За кермо сідає Рубан. Далі, всі бачили його затримання. При цьому у нас є докази того, це викладено в аудіо, про те що він контактував при цьому із Захарченком і планував терористичний акт", - розповів Луцнеко.
За словами генпрокурора, у слідства є серйозні докази на підтвердження того, що готувався теракт.
"Те, що я знаю з матеріалів слідства - трупів могло бути сотні. Я знайомий з матеріалами слідства. Можу вам сказати, що все дуже серйозно. Всі сумніваються, що версія голови СБУ підтверджена. В нас є дуже серйозні докази, що йшлося про підготовку реального теракту, в тому числі - з мінометами, автоматами та гранатами", - заявив Луценко.
Він також відповів на глузування скептиків, що міни не співпадають із калібром кулемету, що був у бусі.
"При цьому треба згадати, що була перша партія зброї, яка була завезена на нашу територію під контролем Служби безпеки України та процесуальних керівників військової прокуратури. І от до тих мінометів вона підходить", - зазначив очільник ГПУ.
Керівника Центру визволення полонених "Офіцерський корпус" Володимира Рубана затримали на контрольному пункті в'їзду-виїзду "Майорське" у четвер, 8 березня. Під виглядом переселенця він намагався провезти на підконтрольну Україні територію партію зброї, захованої в меблях.
Затримання виявилося "не випадковим". Спеціальна операція з викриття Рубана тривала близько 9-10 місяців. На підтвердження СБУ оприлюднила доповідь, в якій продемонстрована антиукраїнська діяльність керівника Центру визволення полонених, починаючи з 2004 року.
Підозру Рубану оголосили за ч. 1 статті 263 КК (незаконне поводження зі зброєю), ч. 1 статті 14 (готування до злочину), ч. 3 статті 258 (терористичний акт). Зокрема, він підозрюється в підготовці теракту в урядовому кварталі, атаки на Верховну Раду і вбивства депутатів та інших державних діячів.
Шевченківський районний суд Києва підтримав вимоги прокурорів і обрав затриманому запобіжний захід у вигляді двох місяців тримання під вартою без права внесення застави.
За словами голови СБУ Василя Грицака, у справі про підготовку терактів будуть й інші фігуранти.
Докладніше читайте в матеріалі DT.UA "Мирний парламентер і підозрюваний "терорист": що відомо про арештованого Рубана?"