"Друзі-вояки, просимо передати нам розбиту військову техніку, яка не підлягає ремонту!
Ми її святково упакуємо, прикрасимо кульками, стрічками і доставимо в якості подарунка голові СБУ Василеві Грицаку. Інакше він не зрозуміє, що армії на війні потрібна бойова техніка!", – сказано в повідомленні, опублікованому на офіційній сторінці групи в Facebook в неділю ввечері, 3 липня.
Інженерна група пояснила проведення акції необхідністю привернути увагу до бездіяльності СБУ, через яку зірвану передачу для випробувань Збройним силам України броньованої колісної машини "Геккон".
"Пройшло вісім місяців, як наше підприємство захопили рейдери, заблокували розробки військової техніки, зірвали випробування БКМ "Геккон". На межі зриву - танк T-Rex і важка БМП... Майже два місяці ЗСУ просять СБУ забрати від рейдерів і передати для випробування БКМ "Геккон". СБУ не чує і не бачить вимог військових", – сказано в заяві.
БКМ "Геккон" була створена на базі БРДМ. Вона готувалася до проведення випробувань з подальшим запуском у серійне виробництво.
Нагадаємо, в листопаді минулого року група невідомих захопила генерального конструктора і начальника служби охорони інженерної групи "Арей". Більше шести годин їх утримували в заручниках. Поліції, що прибула на виклик, не вжила жодних заходів.
Тоді ж було пограбовано офіс "Благодійного фонду освітніх інновацій". Під час рейдерського захоплення було викрадено обладнання підприємства і його розробки, а також зірвана передача танка Т-64 від ЗСУ, призначеного для створення зразка високозахищеної важкої БМП.
У провадженні ГСУ СБУ знаходяться кримінальні справи за ст. 113 (диверсія) за фактом знищення цехів, які перебувають в оренді групи "Арей", та ст. 410 (викрадення військової техніки в особливий період) Кримінального кодексу України.
Як пише Дмитро Менделєєв у своєму матеріалі для DT.UA, за оцінками Міноборони, оборонно-промисловий комплекс країни не в змозі задовольнити потреби ЗСУ в озброєнні, військовій та спеціальній техніці у зв'язку з недостатніми обсягами серійного виробництва нових і модернізованих озброєнь і військової техніки. Це пов'язано зі старінням виробничих фондів і неефективним їх використанням за критеріями фондовіддачі. Вищевказані фактори приводять до зриву поставок озброєнь для армії.
Найбільшою ж проблемою Міноборони вважає недостатність обсягів виробництва підприємствами "Укроборонпрому" бронетранспортерів, що не дозволяє на сьогоднішній день укомплектувати більше трьох десятків батальйонів.
Докладніше читайте у статті Дмитра Менделєєва "Наказано вичавити" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".
P.S. Новина публікується абсолютно безкоштовно.