Підконтрольний Кремлю суд у анексованому Криму продовжив арешт голодуючому активісту Володимиру Балуху, він знаходиться в критичному стані, повідомила у Twitter спікер Міністерства закордонних справ України Мар'яна Беца. Вона також закликала допустити до політв'язня українських або міжнародних лікарів.
"Чи є межа російському цинізму? Політв'язень Балух в критичному стані. Час пішов на дні. В цей час окупант незаконно продовжує його арешт", - сказано в повідомленні Беци. Вона також підкреслила, що МЗС вимагає від Росії негайно звільнити активіста.
Чи є межа російському цинізму? Політв'язень Ст. Балух в критичному стані. Годину пішов на дні. У цею годину окупант незаконно продовжує його арешт
- Mariana Betsa (@Mariana_Betsa) 15 червня 2018 р.
Вимагаємо допустити до політв'язня Ст. Балуха укр або міжнародних лікарів. Вимагаємо від РФ його негайного звільнення pic.twitter.com/Xv0oR0hLTJ
- Mariana Betsa (@Mariana_Betsa) 15 червня 2018 р.
За інформацією видання "Крим.Реалії", Роздольненський "суд" у п'ятницю, 15 червня, продовжив запобіжний захід Балуху до 14 серпня. Наступне судове засідання призначено на 22 червня.
Як повідомлялося, під час засідання голодуючому активісту стало погано. Лікарі "швидкої допомоги" зробили йому укол, однак стан здоров'я Балуха не покращився.
Нагадаємо, 16 січня Роздольненський районний "суд" анексованого Криму повторно засудив українського активіста Володимира Балуха до трьох років і семи місяців колонії-поселення і штрафу в розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить близько 4,6 тисячі гривень. Його визнали винним у незаконному зберіганні боєприпасів. У березні Балуху на два місяці скоротили термін ув'язнення.
На знак протесту 19 березня Балух оголосив безстрокове голодування. У травні він повідомив, що змінив формат голодування і почав приймати їжу: дві склянки вівсяного кисілю та 50-70 грам житніх сухарів на день. Окупанти забороняють родичам політв'язня побачення з ним, приховують інформацію про стан його здоров'я.
ФСБ затримала Володимира Балуха у грудні 2016 року. Окупанти "знайшли" на горищі його будинку 90 патронів і кілька тротилових шашок. Правозахисники вважають, що він став жертвою політичних репресій через проукраїнську позицію і встановлений на його подвір'ї прапор України.