Голландські експерти продовжать досліджувати уламки Боїнга в Україні

Поділитися
Голландські експерти продовжать досліджувати уламки Боїнга в Україні Міжнародна пошукова місія продовжить дослідження особистих речей і уламків літака Boeing 777 © РИА Новости
Заступник голови Харківської ОДА В'ячеслав Аббакумов пообіцяв місії "всю необхідну підтримку".

Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Нідерланди в Україні Кейс Кломпенхауер заявив, що учасники міжнародної пошукової місії знову приїдуть до Харківської області, щоб продовжити дослідження особистих речей і уламків літака Boeing 777, знайдених на місці катастрофи в Донецькій області.

Про це повідомляє Укрінформ.

"Нам є над чим працювати в плані розслідування трагедії з Boeing 777. Велика операція з пошуку останків завершена, але люди, які живуть неподалік від місця трагедії, продовжують знаходити деякі речі і уламки. Так, голова однієї з сільських рад неподалік від місця трагедії зібрав цілу вантажівку уламків. Їх необхідно транспортувати в Нідерланди. Ряд співробітників посольства, зокрема, поліцейський і військовий аташе поїдуть туди і заберуть знайдене", - зазначив Кломпенхауер на зустрічі з керівниками Харківської області.

За його словами, головний інспектор з Голландії приїде в Харківську область, щоб обстежити те, що знайдено.

"Це, звичайно, буде вже не в тому масштабі, як було раніше. Ймовірно, таку процедуру доведеться повторювати кожні три місяці", - додав посол.

У свою чергу заступник голови Харківської ОДА В'ячеслав Аббакумов пообіцяв місії "всю необхідну підтримку".

Читайте також: Турчинов погрожує керівництву Росії судом Божим за збитий "Боїнг"

Нагадаємо, Боїнг-777 "Малайзійських авіаліній", що здійснював рейс Амстердам - Куала-Лумпур був збитий 17 липня 2014 року в Донецькій області. На його борту перебували 298 осіб. Всі пасажири і члени екіпажу загинули.

Більшість розслідувань, включаючи журналістських, з України, Німеччини, Нідерландів і Великобританії (Bellingcat) і навіть Росії ("Новая газета", "Слон" і т. д.) наполягають на тому, що Боїнг був збитий саме проросійськими бойовиками. При цьому офіційна Москва і федеральні ЗМІ спростовують провину бойовиків, а також свою причетність до подій, заперечуючи факти постачань зброї в Україну. Періодично з'являються ряд "експертних" розслідувань, в яких "офіційні" версії діаметрально змінюються: від того, що літак був збитий ракетою "повітря-повітря", до того, що був збитий "земля-повітря". Однак об'єднує ці версії те, що в катастрофі Боїнга винна українська сторона.

Голосування в Раді Безпеки ООН резолюції про створення трибуналу для кримінального переслідування відповідальних за катастрофу Боїнг-777 компанії може бути призначено на 21 липня. Однак хоча Малайзія, Нідерланди, Україна і низка інших країн підтримує створення трибуналу по Боїнгу, Росія на даний момент послідовно протестує проти цього та, ймовірно, заблокує цю ініціативу в ООН.

Контррозвідка СБУ зібрала докази причетності бойовиків і РФ до катастрофи "Боїнга". А слідчі прокуратури Нідерландів мають достатньо доказів, щоб встановити винних у катастрофі малазійського "Боїнга" в Донбасі.

Голосування в Раді Безпеки ООН резолюції про створенні трибуналу для кримінального переслідування відповідальних за катастрофу Боїнг-777 компанії може бути призначено на 21 липня. Однак хочаМалайзія, Нідерланди, Україна і низка інших країн підтримує створення трибуналу по Боїнгу, Росія на даний момент послідовно протестує проти цього та, ймовірно, заблокує цю ініціативу в ООН.

Контррозвідка СБУ зібрала докази причетності бойовиків і РФ до катастрофи "Боїнга". А слідчі прокуратури Нідерландів мають достатньо доказів щоб встановити винних у катастрофі малазійського "Боїнга" в Донбасі.

Остаточний звіт про катастрофі "Боїнга-777" в Донбасі опублікують 13 жовтня Нідерланди. До цього в ході закритої зустрічі родичів пасажирів та екіпажу рейсу MH17 проінформують про зміст цієї доповіді.

29 липня Росія заблокувала резолюцію Ради безпеки ООН про трибуналі у "Боїнгу", ставши єдиною країною проголосувала проти. Ще три країни (Китай, Венесуела і Ангола)утрималися. Інші держави, які підтримали ідею трибуналу, висловили глибоке розчарування таким рішенням Росії, а деякі країни різко засудили спроби Росії "сховатися" за правом вето.

Втім, таке рішення було передбачуваним, тому постпред України перед цим заявляв, що трибунал по "Боїнгу" буде створено навіть при накладенні вето РФ.

Як писав Володимир Кравченко у статті для DT.UA Росія не уникне трибуналу по MH17, навіть якщо накладе вето в Радбезі ООН. Автор нагадує, що історія різних міжнародних судових інстанцій демонструє: крім класичних трибуналів по колишній Югославії та Руанді були ще і "гібридні" трибунали, створені на основі угод ООН і конкретної держави.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі