Електронний паспорт, над яким працюють у міністерстві, отримають власники закордонного паспорта та ID-карти.
"За допомогою паспорта в смартфоні у нас з вами буде можливість пересуватися країною на потягах та літаках, ідентифікувати особистість у державних установах, отримувати посилки (і ще багато життєвих ситуацій).
Як і на водійських посвідченнях, діятиме QR-код для перевірки дійсності документа.", - уточнив Федоров.
Зараз творці електронного пспорта обговорюють і "доводять" дизайн: що потрібно виносити на лицьову сторону, що буде заховане і з'являтися при натисканні: стать, громадянство, термін дії і т. ін.
Федоров показав три основних варіанти е-паспорта. Кожен з них має свої переваги. При цьому головним творці вважають ПІБ, номер паспорта і фотографію - все інше повинно бути сховане. "Ми за простоту!" - підкреслив Федоров.
Раніше Андрій Паливода у своїй статті для DT.UA писав про те, що звести все спілкування громадянина з державними органами до роботи з програмою на мобільному пристрої - задум дуже гарний. Але надто важкий для реалізації. Навіть якщо вдасться подолати людський фактор, усе одно виявиться, що перебудувати роботу існуючих держорганів не вийде. "Електронну державу" треба створювати з нуля. Детальніше про головну небезпеку цього задуму читайте у матеріалі ""Держава в смартфоні": гарна, але далека від реалізації ідея".