Демілітаризація Широкиного стала предметом домовленостей російського і українського керівництва на вищому рівні. Причому російське командування демонстративно першим залишило займані позиції в Широкиному. Тепер того ж вимагають від українських воїнів.
Як пише в статті для DT.UA журналіст і військовий експерт Юрій Бутусов, станом на сьогодні, добровольчі частини Нацгвардії "Азов" і "Донбас" продовжують утримувати панівні висоти в Широкиному і повністю контролюють село. Вони готові відійти з позицій - але тільки у випадку віддачі письмових наказів.
Однак, як стверджує автор, українське командування, щоб уникнути відповідальності і політичних ризиків у разі залишення Широкиного письмових наказів поки не дає. Замість цього підрозділи збройних сил отримали завдання "витиснути" добровольців НГУ з району Широкиного. В тилу "Азова" та "Донбасу" виставлені блок-пости ВСУ, відкриті вогневі позиції.
"Все це робиться Генштабом без погодження з Нацгвардією, без будь-яких письмових наказів. Таким чином, Генштаб знову на рівному місці створює конфлікти на передовій між різними підрозділами, що явно не сприяє нормальному діалогу", - пише Бутусов.
На його думку, залишення позицій в Широкиному Україні з тактичної точки зору дуже невигідно і необгрунтовано. Це може бути символом мирного діалогу, але це перемир'я на окремій ділянці у супротивника обумовлено чисто військовими міркуваннями. Показовим було б досягнення реального перемир'я в районі Донецька - в Пісках і Мар'їнці. Але там триває війна.
Детальніше про ситуацію на східному фронті читайте в статті Юрія Бутусова На фронтах "перемир'я": спроба згортання війни для DT.UA.