У доповіді наголошується, що ООН не змогла знайти взаємоприйнятної формули для забезпечення доступу Управління Верховного комісара ООН з прав людини в Крим".
В ООН ще раз нагадали Росії про те, щоб вона виконала свої зобов'язання щодо дотримання прав людини згідно з міжнародним гуманітарним правом, також владі РФ нагадали про необхідність створити доступ до освіти українською мовою на півострові, а також зняти обмеження, введені відносно кримськотатарської громади.
"Не менш важливо забезпечити ефективне розслідування всіх заяв про жорстоке поводження, катування, і насильницьких зникнень в Криму, а також забезпечити, щоб права на свободу вираження поглядів, мирних зібрань, асоціації, думки, совісті і релігії могли здійснюватися будь-якою особою або групою осіб в Криму без будь-якої дискримінації з будь-яких підстав", - йдеться у висновках і рекомендаціях доповіді ООН.
Як повідомлялося, з початку року в окупованому Криму затримали 57 кримських татар.
Генеральна Асамблея ООН в своїх резолюціях неодноразово засуджувала незаконні дії країни-окупанта і закликала дотримуватися права людини. 22 грудня 2018 року Генеральна Асамблея ООН прийняла нову резолюцію "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь, Україна".
Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні продовжує фіксувати порушення в Криму і констатує, що ніяких поліпшень за останні місяці на окупованому півострові не сталося. Детальніше читайте в матеріалі Тетяни Курманової "Права людини в Криму: без змін" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".