Україна не блокувала розслідування щодо колишнього голови виборчого штабу кандидата в президенти США Дональда Трампа Пола Манафорта. Більше того, Генеральна прокуратура зверталася на початку року до спецпрокурора Роберта Мюллера з пропозицією створити спільну групу для розслідування, заявив очільник відомства Юрій Луценко в інтерв'ю "Голосу Америки".
"Спекуляції навколо так званого замороження справи Манафорта, котрі лунали від американського провідного видання, повністю не відповідають дійсності. Дійсно, Генеральна прокуратура України має провадження, в яких фігурує пан Манафорт. Ми провели ряд слідчих дій і щонайменше чотири рази запросили міжнародної правової допомоги від американських колег, яку ми отримали", - заявив Луценко.
Він також зазначив, що восени минулого року спеціальний прокурор ФБР Роберт Мюллер в рамках свого розслідування щодо ймовірної змови штабу Трампа із росіянами під час президентських виборів отримав саме інформацію Генпрокуратури.
"Тим не менше, я, як генеральний прокурор, у лютому поточного року звернувся через посольство США до спецпрокурора Мюллера з пропозицією повного сприяння у цій справі аж до створення спільної групи розслідування. Наразі ми зробили все можливе, щоб ця справа і в нас, і в наших американських колег розслідувалася згідно чинного законодавства, у тому числі міжнародних конвенцій", - зазначив генпрокурор.
У середу, 23 травня, видання BBC оприлюднило матеріал, у якому зазначається, що Президент України Петро Порошенко заплатив за першу зустріч із американським лідером у червні 2017 року 400 тисяч доларів. Секретний платіж отримав адвокат Трампа Майкл Коен.
Зазначається також, що саме після цього візиту було призупинено розслідування щодо Пола Манафорта – американського політичного консультанта, який працював на "Партію регіонів" і екс-президента Віктора Януковича, а також очолював виборчий штаб Трампа під час президентської кампанії у США. В Адміністрації Президента назвали оприлюднену інформацію "відвертою брехнею".