Сенатори США спитали Луценка про перешкоджання розслідуванню проти Манафорта

Поділитися
Сенатори США спитали Луценка про перешкоджання розслідуванню проти Манафорта Сенатори-демократи звернулися до Луценка з відкритим листом.
Демократам не подобається, що в Києві "дехто поступається принципами, щоб не розлютити Трампа".

Троє сенаторів США від Демократичної партії звернулися з відкритим листом до Генпрокурора України Юрія Луценка з проханням надати певні роз'яснення. Зокрема, сенатори Роберт Менендез, Патрік Легі і Річард Дурбін просять його повідомити, чи справді українська сторона блокує розслідування проти Пола Манафорта, про що кілька днів тому писало видання New York Times.

"За чотири роки Україна досягла значного прогресу у побудові демократичних інститутів всупереч військовому, економічному і політичному тиску Москви. Ми підтримували цей процес нарощення можливостей і розчаровані, що дехто в Києві, здається, відклав ці принципи заради того, щоб уникнути роздратування президента Трампа. Якщо ці повідомлення правда, ми рішуче закликаємо вас розвернути курс і припинити будь-які зусилля, націлені завадити цьому важливому розслідуванню", - йдеться в листі сенаторів-демократів.

Вони вказують на інформацію New York Times про те, що в квітні Україна закрила чотири розслідування, скоротивши співпрацю зі спецпредставником Департаменту юстиції США Робертом Мюллером, який займається розслідуванням втручання Росії у вибори в США. Зокрема, Генпрокуратура нібито не дозволила прокурору Сергію Горбатюку збирати докази і свідчення в чотирьох відкритих справах, пов'язаних з роботою Пола Манафорта на екс-президента Віктора Януковича.

Сенатори підкреслили, що двостороння співпраця в юридичних питаннях повинна розширюватися, незважаючи на політику.

"Спільне розслідування справи Манафорта має значення не тільки для розслідування Мюллера, але й для викриття корупційних схем часів президентства Віктора Януковича", - наголошується у документі.

Менендес, Легі і Дурбін сформулювали три питання щодо інформації про замороження чотирьох справ. Їх цікавить, чи дійсно ГПУ здійснювала такі кроки і Якщо так, то чому. Чи звертався хтось з адміністрації Трампа із закликом до українського уряду не співпрацювати з Мюллером. Чи обговорювалася тема розслідування Мюллера між українськими і американським урядами та під час зустрічі президентів Петра Порошенка і Днальда Трампа у Нью-Йорку у 2017 році.

У свою чергу, заступник генерального прокурора України Євген Єнін запевняв, що правоохоронці США не зверталися до Генпрокуратури по допомогу. Він додав, що жодних "заборон" виконувати запити про міжнародно-правову допомогу з США не існує в природі, а кращим свідченням цього є повернуті з США в Україну понад 600 тис. дол. США в рамках проваджень, пов'язаних зі згаданими у статті американського видання.

Нагадаємо, 30 жовтня минулого року Пол Манафорт здався ФБР. Манафорту та його діловому партнерові Ріку Гейтсу пред'явили звинувачення за 12 пунктами. Зокрема, їх звинувачують у змові проти США, змові з метою відмивання грошей, діях як незареєстрованого іноземного агента, а також наданні неправдивих відомостей в рамках Закону про реєстрацію іноземних агентів (FARA) і неподанні звітів закордонних банківських рахунків. Значна частина звинувачення також пов'язана з діяльністю Манафорта в Україні.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі