"За чотири роки Україна досягла значного прогресу у побудові демократичних інститутів всупереч військовому, економічному і політичному тиску Москви. Ми підтримували цей процес нарощення можливостей і розчаровані, що дехто в Києві, здається, відклав ці принципи заради того, щоб уникнути роздратування президента Трампа. Якщо ці повідомлення правда, ми рішуче закликаємо вас розвернути курс і припинити будь-які зусилля, націлені завадити цьому важливому розслідуванню", - йдеться в листі сенаторів-демократів.
Вони вказують на інформацію New York Times про те, що в квітні Україна закрила чотири розслідування, скоротивши співпрацю зі спецпредставником Департаменту юстиції США Робертом Мюллером, який займається розслідуванням втручання Росії у вибори в США. Зокрема, Генпрокуратура нібито не дозволила прокурору Сергію Горбатюку збирати докази і свідчення в чотирьох відкритих справах, пов'язаних з роботою Пола Манафорта на екс-президента Віктора Януковича.
Сенатори підкреслили, що двостороння співпраця в юридичних питаннях повинна розширюватися, незважаючи на політику.
"Спільне розслідування справи Манафорта має значення не тільки для розслідування Мюллера, але й для викриття корупційних схем часів президентства Віктора Януковича", - наголошується у документі.
Менендес, Легі і Дурбін сформулювали три питання щодо інформації про замороження чотирьох справ. Їх цікавить, чи дійсно ГПУ здійснювала такі кроки і Якщо так, то чому. Чи звертався хтось з адміністрації Трампа із закликом до українського уряду не співпрацювати з Мюллером. Чи обговорювалася тема розслідування Мюллера між українськими і американським урядами та під час зустрічі президентів Петра Порошенка і Днальда Трампа у Нью-Йорку у 2017 році.
У свою чергу, заступник генерального прокурора України Євген Єнін запевняв, що правоохоронці США не зверталися до Генпрокуратури по допомогу. Він додав, що жодних "заборон" виконувати запити про міжнародно-правову допомогу з США не існує в природі, а кращим свідченням цього є повернуті з США в Україну понад 600 тис. дол. США в рамках проваджень, пов'язаних зі згаданими у статті американського видання.
Нагадаємо, 30 жовтня минулого року Пол Манафорт здався ФБР. Манафорту та його діловому партнерові Ріку Гейтсу пред'явили звинувачення за 12 пунктами. Зокрема, їх звинувачують у змові проти США, змові з метою відмивання грошей, діях як незареєстрованого іноземного агента, а також наданні неправдивих відомостей в рамках Закону про реєстрацію іноземних агентів (FARA) і неподанні звітів закордонних банківських рахунків. Значна частина звинувачення також пов'язана з діяльністю Манафорта в Україні.