Правоохоронні органи США не звертались за допомогою у справі Манафорта – Єнін

Поділитися
Правоохоронні органи США не звертались за допомогою у справі Манафорта – Єнін
В Генпрокуратурі прокоментували закиди журналістів про "страх образити адміністрацію Трампа".

Представники американських правоохоронних органів, як от Федеральне бюро розслідувань чи спецпрокурор у справі про російське втручання у вибори 2016 року Роберт Мюллер, не звертались до Генеральної прокуратури України із жодними запитами про правову допомогу у зв'язку зі справою Манафорта. Про це заявив заступник генерального прокурора України Євген Єнін, коментуючи публікацію видання The New York Tymes.

Автори статті американського видання стверджується, що "в Україні, де чиновники побоюються образити президента Трампа, чотири справи за участю пана Манафорта… були фактично заморожені головним прокурором України".

"Відверто здивований останньою публікацією в The New York Tymes стосовно призупинення співпраці ГПУ з правоохоронними органами США, зокрема щодо Манафорта. Хочу сподіватись, що йдеться про банальну помилку в перекладі (lost in translation), оскільки про жодні проблеми в міжнародно-правовому співробітництві між ГПУ та нашими американськими партнерами не йдеться", – написав Єнін у Facebook 2 травня.

Він додав, що жодних "заборон" виконувати запити про міжнародно-правову допомогу з США не існує в природі, а кращим свідченням цього є повернуті з США в Україну понад 600 тис. дол. США в рамках проваджень, пов'язаних зі згаданими у статті американського видання.

У свою чергу депутат Верховної Ради Володимир Ар'єв, слова якого цитує The New York Tymes, заявив про висмикування цитати з контексту.

"Коли журналіст Ендрю Крамер спитав мене чи знаю я щось про те що зупинене розслідування в Україні щодо Манафорта і чи відомо мені чи зверталася до українських правоохоронців американська сторона, я відповів буквально: "Мені достеменно невідомо, чи американські колеги зверталися до українських. Можу припустити що через наявну в країні ситуацію Україна уникає всіх моментів, які можуть роздратувати американську адміністрацію, але якщо американські слідчі звернуться до українських, то українська сторона зробить все необхідне відповідно до існуючих двосторонніх угод". На нерозривності фрази у випадку цитування я наполягав. Не дарма. Іншу думку я виклав так: "Не виключено що справа Манафорта могла опинитися в довгій шухляді, але, переважно через те що у нас просто не вистачає слідчих, які могли би якісно дати раду справам такого рівня складності", – обурився депутат.

Нагадаємо, 30 жовтня минулого року Пол Манафорт здався ФБР. Манафорту та його діловому партнерові Ріку Гейтсу пред'явили звинувачення за 12 пунктами. Зокрема, їх звинувачують у змові проти США, змові з метою відмивання грошей, діях як незареєстрованого іноземного агента, а також наданні неправдивих відомостей в рамках Закону про реєстрацію іноземних агентів (FARA) і неподанні звітів закордонних банківських рахунків. Значна частина звинувачення також пов'язана з діяльністю Манафорта в Україні.

Того ж дня суд відправив Манафорта і Гейтса під домашній арешт з можливістю внесення 10 та 5 мільйонів доларів застави відповідно. Після внесення застави Манафорта звільнили з-під арешту.

Однак нагадаємо, що розслідуванням справи "чорної бухгалтерії "Партії регіонів", у якій фігурувало ім'я Пола Манафорта, як зауважив директор НАБУ Артем Ситник в інтерв'ю "Дзеркало тижня. Україна", затихло саме після передачі його з Національного антикорупційного бюро до Генпрокуратури України.

Ще раныше в інтерв'ю DT.UA екс-заступник голови СБУ Віктор Трепак розповів, що матеріали "чорної бухгалтерії" ПР дають можливість проаналізувати зв'язки представників нинішньої влади з попередниками і їх відносини безпосередньо під час протестів на Майдані.

Водночас зауважимо, що для розслідування справи "Чорної бухгалтерії" Генпрокуратура не потребує звернення правоохоронних органів США, а може здійснювати його самостійно.

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі