Співробітники Генеральної прокуратури України затримали чотирьох колишніх бійців спецпідрозділу "Беркут", підозрюваних у виконанні злочинних наказів по розстрілу активістів Євромайдану 18 лютого 2014 року, повідомляє прес-секретар генпрокурора України Лариса Сарган.
"23.06.2016 слідчими Генеральної прокуратури України затримано чотирьох колишніх співробітників батальйону міліції особливого призначення "Беркут" ГУ МВС України в Харківській області, які підозрюються у вчиненні 18 лютого 2014 року на вулиці Інститутській, Кріпосному провулку та вулиці Грушевського у м. Києві, на виконання явно злочинного наказу дій, спрямованих на незаконне перешкоджання проведенню зборів, мітингів, походів та демонстрацій, та перевищення влади і службових повноважень, що спричинили настання тяжких наслідків у вигляді заподіяння, внаслідок застосування спеціальних засобів, тяжких тілесних ушкоджень 35 громадянам, а також вчиненні закінчених замахів на умисне вбивство двох і більше осіб, способом, небезпечним для життя багатьох осіб, за попередньою змовою групою осіб", - повідомила вона на своїй сторінці в Facebook.
Крім цього, одному підозрюваному інкримінується вчинення у ході цих подій вбивства однієї людини.
Як зазначила Сарган, усім підозрюваним за клопотанням прокурора суд обрав запобіжний захід у вигляді утримання під вартою строком на 60 днів без можливості внесення застави.
В установі також повідомляють, що ГПУ провела за місцем проживання підозрюваних ряд обшуків, в ході яких слідчі виявили та вилучили зброю та боєприпаси до неї, а також інші предмети і речі, які можуть слугувати доказами в кримінальному провадженні.
"Слід зазначити, що зазначені підозрювані працюють у Національної поліції України", - резюмувала вона.
Нагадаємо, в ході 23 червня, в ході засідання Святошинського суду Києва у справі про вбивство 48-ми учасників Революції Гідності, прокурор ГПУ Роман Псюк заявив, що кулі, вилучені з тіл убитих, були стріляні зі зброї спецроти Київського Беркуту.
Раніше адвокат Небесної Сотні Богдан Тітич стверджував, перед бійцями "Беркута", які брали участь у розстрілі протестувальників у Києві 18-20 лютого, стояло завдання "вбити якомога більше людей", тому їх дії слід кваліфікувати як терористичний акт.
Детальніше про ситуацію з розслідуванням злочинів проти Евромайдана читайте у статті Євгенії Закревської "Зворотній бік очевидності" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".