Генпрокуратура повідомила про підозру 12 причетним до діяльності "тітушок"

Поділитися
Генпрокуратура повідомила про підозру 12 причетним до діяльності ГПУ повідомила про підозру 12 причетним до діяльності "тітушок" © Facebook.com/oleksandr.aronets
У ГПУ також розкрили подробиці штурму Майдану 18-19 лютого.

Генеральна прокуратура України повідомила про підозру 12 особам у причетності до діяльності "тітушок" в ході протистоянь з активістами Євромайдана 18-19 лютого 2014 року, повідомляє прес-служба Управління спеціальних розслідувань ГПУ в Facebook.

"Притягнуті до кримінальної відповідальності за вчинення злочинів стосовно протестувальників під час цих подій також "тітушки" і їх організатори. Зокрема, повідомлено про підозру 12 особам. Триває судовий розгляд відносно 4 осіб, 8 оголошені в розшук", - йдеться в повідомленні.

У Генпрокуратурі також розповіли подробиці штурму Майдану.

"Безпосередній план силового розгону учасників мітингу, розроблений на виконання злочинного вказівки екс-керівництва держави спільно колишніми керівниками МВС України та СБУ, передбачав повну зачистку від мітингувальників Майдану Незалежності, прилеглих вулиць і проведення силової фази АТО в будівлі Федерації профспілок України. У свою чергу залучені "тітушки" після витіснення протестувальників до Михайлівської площі повинні були розсіювати їх і розганяти.

За таких обставин організатори чітко усвідомлювали, що зазначені наміри призведуть до великої кількості постраждалих і жертв, але свідомо йшли на це. Навмисне і грубо порушуючи вимоги Закону України "Про боротьбу з тероризмом", кожен з керівників органів внутрішніх справ і СБУ почав організовувати підлеглі йому органи, а також "тітушок" для досягнення злочинної мети, формально створюючи видимість організації та проведення АТО", - йдеться в повідомленні.

Читайте також: Голова облради Запоріжжя за розгін Евромайдана засуджений на 5 років

Розслідування вбивств на Майдані просуваються дуже повільно, що викликає невдоволення як в суспільстві, так і в Європі. У листопаді минулого року Ярема розповів, що "гальмує" розслідування вбивств на Майдані. Так, за його словами,у період з 19 по 23 лютого практично у всіх правоохоронних структурах була знищена більша частина документації, що стосується їх діяльності щодо протидії протестних акцій. Були спалені, викрадені чи пошкоджені тисячі документів, одиниць техніки, баз даних.

У зв'язку з цим у березні Міжнародна дорадча група, в якій спільно працюють європейские та українські експерти під мандатом Ради Європи у своєму звіті за подій на Майдані різко розкритикувала діяльність силових і слідчих органів України, викривши в саботажі розслідування по Майдану не тільки МВС, але і ГПУ.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі