Міжнародна дорадча група, в якій спільно працюють європейські та українські експерти під мандатом Ради Європи у своєму звіті по подіях на Майдані різко розкритикувала діяльність силових і слідчих органів України.
Зокрема, в звіті наводяться приклади епізодів, які мали місце бути в рамках розслідування масових вбивств на Інститутській, які вказують на те, що структури МВС і ГПУ блокували розслідування.
Наприклад, у квітні 2014 року після затримання трьох бійців "Беркута" їх колега погодився давати свідчення про події на Майдані, щоб уникнути арешту, говориться в звіті. Однак після того, як він отримав телефонний дзвінок на мобільний з офісу київського "Беркута" (МВС - ред.), йому порадили припинити співпрацю з ГПУ.
При цьому зазначається, що коли пізніше прокуратура отримала через суд аудіозапис розмови, який міг стати доказом у суді, пізніше вона зникла вже в структурах ГПУ, стверджує міжнародна група.
Також у звіті критикується робота екс-генпрокурора Віталія Яреми, при якому ГПУ не оголосила про підозри ряду беркутівців та інших потенційно причетним до справі Майдану. Наприклад, вже в липні ГПУ повідомила МСГ в тому, що ідентифіковані близько 20 беркутівців, які вважалися подорзеваемыми, однак підозри були оголошені вибірково - за деякими, потім стверджували в прокуратурі, не вистачає доказів.
Окремо у звіті, складеному міжнародною дорадчою групою, констатується підриває розслідування характер українського правосуддя, зокрема - Печерського суду.
МДГ також нагадує, що ще навесні 2014 року була можливість затримати як мінімум кілька ключових підозрюваних у справі Майдану, так як від 8 до 12 потенційних підозрюваних беркутівців ще перебували в Україні.
У цілому, в Раді Європи незадоволені ефективністю взаємодії між ГПУ, з одного боку, та Київською міською прокуратурою і МВС, з іншого.
Раніше під час презентації звіту глава МСГ Ніколас Братца дорікнув МВС в перешкоджанні розслідуванню подій на Майдані.
Звіт також показав, що за більшість розстрілів на Майдані з великою ймовірністю відповідальна група екс-командира Беркута Дмитро Садовника, який у вересні втік після рішення Печерського суду звільнити його під домашній арешт.