НАБУ отримало 15 тисяч томів матеріалів розслідування за справами Майдану

Поділитися
НАБУ отримало 15 тисяч томів матеріалів розслідування за справами Майдану
За словами Ситника, матеріали збирали детективи Генпрокуратури.

Генеральна прокуратура передала детективам Національного антикорупційного бюро 15 тисяч томів матеріалів щодо економічної частини справ Майдану. Після позбавлення Генпрокуратури права здійснювати розслідування в листопаді минулого року, справи перейдуть до нових детективів, заявив директор НАБУ Артем Ситник.

Зараз в бюро працюють над тим, щоб не допустити зняття європейських санкцій з топ-чиновників часів президентства Віктора Януковича, термін яких закінчується навесні цього року.

"Проблема в тому, що пройшло 5 років, а діла не розслідувані Генеральною прокуратурою, і зараз вони передаються. Я не можу сказати, що за цей період, поки вони знаходяться у нас, детективи вивчили 15 тисяч томів", - заявив Ситник.

За словами Артема Ситника, НАБУ співпрацюватиме з колишніми прокурорами, які знають ці справи, що б зменшити будь-які ризики зупинки розслідування.

Раніше, у Генпрокуратурі розказали про зміни в процесі розслідування справ Майдану. Орган передав Державному бюро розслідувань більшість кримінальних проваджень, у тому числі справи Революції Гідності. Генеральний прокурор Руслан Рябошапка зазначив, що розслідування злочинів, вчинених під час масових протестів у 2013-2014 роках будуть продовжуватися й надалі.

Як повідомлялося, Генеральна прокуратура України позбавляється функції досудового розслідування кримінальних проваджень, однак залишає за собою процесуальне керівництво у них. Після переатестації, в ГПУ залишилося 610 прокурорів, яким запропонували перейти до Офісу генерального прокурора.

24 грудня Володимир Зеленський підписав закон "Про внесення змін до закону України" Про Державне бюро розслідувань "щодо удосконалення діяльності Державного бюро розслідувань" (№2116), який передбачає перезапуск відомства, в тому числі призначення нового керівництва. Згідно з документом, президент призначає нового директора ДБР за поданням конкурсної комісії без подання прем'єр-міністра України.Так, президент звільнив Романа Трубу з посади директора Державного бюро розслідувань. Виконуючою обов'язки стала Ірина Венедиктова.

ДБР отримало у спадок всю підслідність Генпрокуратури, включно зі злочинами чиновників, суддів, прокурорів, правоохоронців, а також військовослужбовців. Надпотужний правоохоронний "монстр" може переслідувати навіть керівництво НАБУ і САП.

Детальніше читайте в матеріалі Олександра Леменова "Сім фальшивих нот Труби" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі