У ГПУ назвали кількість засуджених у справах Майдану

Поділитися
У ГПУ назвали кількість засуджених у справах Майдану У 2019 році вирок отримав один обвинувачений у злочинах проти учасників Революції Гідності © Wikimedia commons
Прокуратура скерувала до судів близько 200 обвинувальних актів щодо майже 300 осіб.

Обвинувальний вироки за злочини проти учасників Революції Гідності отримали 59 осіб. Всього прокуратура направила до судів 195 обвинувальних актів щодо 298 підозрюваних у "справах Майдану". Таку інформацію Генпрокуратура надала на інформаційний запит "Радіо Свобода".

Крім того, підозру оголосили 445 особам. У тому числі, 48 колишнім високопосадовцям і 228 співробітникам правоохоронних органів і судів: 27 слідчим, 20 прокурорам і 23 суддям.

Щодо 46 з 59 засуджених суди затвердили обвинувальні акти, тобто повністю підтримали позицію державного обвинувачення.

За перші дев'ять місяців 2019 року Управління спеціальних розслідувань ГПУ повідомило про підозру 14 людям, а також скерувало до суду обвинувальні акти щодо 11 підозрюваних. З початку року у "справах Майдану" було засуджено одну людину.

За час свого існування Управління спецрозслідувань дослідило понад 4100 епізодів, повідомило про підозру 288 особам, скерувало до судів 81 обвинувальний акт щодо 162 осіб. 20 обвинувачених були засуджені, щодо 19 з них суди затвердили обвинувальні акти.

У ГПУ також підрахували офіційно зареєстровану кількість постраждалих під час Євромайдану: 1721 цивільна особа та 721 правоохоронець. 104 учасника Революції Гідності і 17 правоохоронців загинули.

Адвокат сімей Героїв Небесної Сотні Євгенія Закревська оголосила голодування увечері 21 листопада через загрозу припинення розслідування злочинів проти учасників Революції Гідності.

Перед цим адвокати сімей Героїв Небесної Сотні закликали Верховну Раду прийняти поправку, яка дозволила б перевести слідчих з Управління спецсрасследований ГПУ до ДБР за спрощеною процедурою, щоб не допустити зупинки розслідування справ Майдану. Це необхідно зробити, так як Генпрокуратуру позбавили функції досудового слідства.

3 жовтня начальнику Управління спецрозслідувань ГПУ Сергієві Горбатюку повідомили, що він звільнений. Горбатюк вважає наказ генепрокурора Руслана Рябошапки незаконним і пообіцяв оскаржити його в суді.

Тим часом, в ДБР повідомили про створення слідчого відділу для розслідування злочинів, скоєних під час Революції Гідності. ГПУ передала ДБР справи Майдану. Адвокат Євгенія Закревська заявила, що це "передача справ у порожнечу", так як слідчим ДБР, які не працювали в Управлінні спецрозслідувань, знадобитися дуже багато часу, щоб вникнути у суть матеріалів.

Як повідомляв Горбатюк, в справах про злочини проти учасників Євромайдану українські суди винесли 48 вироків. При цьому лише дев'ять із них стосуються реального позбавлення волі.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі